Primátor Nwelati shrnul priority v novém volebním období

23. 12. 2018 11:37

Vedení města a koaliční partnery sice ještě čekají diskuse o rozpočtu města na rok 2019, nicméně primátor Raduan Nwelati v pátek shrnul obecně priority, na které by se město v dalších čtyřech letech mělo zaměřit.

Primátor Nwelati shrnul priority v novém volebním období
Foto: Hans Štembera
Popisek: Raduan Nwelati
reklama

Patří k nim investice i další aktivity především v oblasti oprav komunikací, školství, bezpečnosti a výstavby nových bytů. Nutné bude podle primátora také zaměřit se na oblast životního prostředí a udržení vody v krajině i oblast sociální.

"Budeme se nadále zaměřovat i na údržbu a rekonstrukci školních budov i dalších objektů v majetku města, budeme se snažit posouvat i sociální služby ve městě na lepší úroveň. Mojí ambicí také je, aby školství bylo vzorem pro Českou republiku, což ale samozřejmě potrvá dále. Nic například nebrání tomu, abychom pedagogům z rozpočtu města přidali na mzdy. Aby školství bylo kvalitní, musíme mít i kvalitní kantory a ti musí být kvalitně zaplaceni," řekl primátor. Mezi další výhledové cíle zařadil přání, aby ve městě vznikla i škola s výukou v cizím jazyce. Chce se také zaměřit na speciální školství pro handicapované děti. Tato zařízení sice zajišťuje kraj, ale město by podle primátora mohlo přesto na zajištění a zlepšení těchto služeb také spolupracovat.

Velkým tématem je i oblast bezpečnosti. Podle rozhodnutí rady na magistrátu od ledna vznikne nové oddělení pro bezpečnost a prevenci kriminality. Na magistrátu se již také primátor s dalšími zástupci města setkal se zástupci bezpečnostních složek a ministerstva vnitra nad problematikou řešení bezpečnosti.

Další prioritou podle vedení města je také výstavba bytů v následujících letech. "Je potřeba, aby se stavěly jak městské byty, tak startovací byty, tak eventuálně i družstevní byty. Ještě budeme zvažovat, zda bude město stavět byty samo nebo v nějaké koordinaci se soukromými developery. Ale těch bytů je tady potřeba postavit opravdu hodně," řekl primátor.

Konkrétní projekty a investice i množství peněz nasměrovaných do jednotlivých oblastí ovšem teprve určí připravovaný rozpočet města na rok 2019. Jeho schvalování se odehraje zřejmě na lednovém zastupitelstvu a do té doby město bude hospodařit s rozpočtovým provizoriem, které ve čtvrtek schválilo městské zastupitelstvo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Heuréka, konečně máme na stole vládní návrh

20:44 Gajdůšková (ČSSD): Heuréka, konečně máme na stole vládní návrh

Projev na 54. schůzi Parlamentu České republiky dne 7. července k návrhům k vládnímu návrhu zákona,…