Primátor Pobucký: Hřiště Hříbek prochází celkovou obnovou

08.05.2019 10:23

Statutární město Frýdek-Místek dlouhodobě podporuje výstavbu a modernizaci dětských hřišť, kterých má ve správě na čtyřicet. V následujících týdnech čeká velká proměna dětské hřiště Hříbek ve Frýdku.

Primátor Pobucký: Hřiště Hříbek prochází celkovou obnovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Hřiště bude dispozičně upraveno. Herní prvky budou opraveny nebo vyměněny za nové a budou situovány i do míst současného hřiště s asfaltovým povrchem, který nahradí měkká dopadová plocha z lité pryže. Jedním z dominantních prvků hřiště i nadále zůstane atypický kolotoč ve tvaru hříbku, který bude zcela nový.

Původní kolotoč i přes veškerou údržbu podlehl zubu času a město jej muselo z bezpečnostních důvodů zabezpečit proti točení a jednu dobu zvažovalo jeho trvalé odstranění, což se u široké veřejnosti setkalo s velkou mírou nevole. Žádala, aby byl kolotoč, na kterém vyrostlo několik generací, znovu zprovozněn.

„Sehnat dodavatele atypického kolotoče nebylo vůbec snadné. Do prvního řízení se přihlásila pouze jedna firma s tím, že navýšila původní předpokládanou cenu. Ve druhé výzvě, která byla opět zveřejněna na profilu zadavatele, takže se o zakázku mohl ucházet kdokoliv, a kdy jsme opět obeslali šest potenciálních dodavatelů, přišla opět pouze jedna nabídka, a to od společnosti co v první výzvě,“ připomenul primátor Michal Pobucký s tím, že nový hříbek vyjde na více jak jeden a čtvrt milionu korun.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

  • ČSSD
  • primátor statutárního města Frýdek-Místek
  • primátor

Kolotoč by se měl co nejvíce rozměrově, funkčně i barevně podobat původnímu kolotoči. „Bude mít otočnou plošinu se sedačkami a střechou ve tvaru klobouku hříbku. Veškeré konstrukce již budou z vysoko pevnostních materiálů, které tak snadno nepodlehnou korozi ani mechanickému opotřebení,“ nastínil podobu nového kolotoče primátor Michal Pobucký s tím, že dopadová plocha bude z barevné lité pryže a na hřišti samozřejmě budou houpačky, prolézačky, šplhací prvky i pískoviště. Kolem hřiště přibude taky nový mobiliář. Laviček bude více než doposud - celkem 17, to je o 4 více. Chybět nebudou ani odpadkové koše, kterých bude u hřiště 5, což by mělo být dostačující.

Náklady na celkovou úpravu hřiště včetně nového kolotoče jsou vyčísleny na více jak 3 miliony korun. Hotovo by mělo být v polovině prázdnin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Charanzová (ANO): Přátelé, kampaň za námi. Teď už děj se vůle boží, respektive voličova

10:44 Charanzová (ANO): Přátelé, kampaň za námi. Teď už děj se vůle boží, respektive voličova

Komentář na facebookovém profilu ke končící kampani před volbami