Primátor Svoboda: Městská policie o víkendu odhalila přes 700 přestupků jezdců na koloběžkách a kolech

19.10.2023 10:24 | Tisková zpráva
autor: PV

V neděli o půlnoci skončila další čtyřdenní bezpečnostně preventivní akce, při které strážníci kontrolovali, jak cyklisté a jezdci na elektrokoloběžkách dodržují pravidla silničního provozu.

Primátor Svoboda: Městská policie o víkendu odhalila přes 700 přestupků jezdců na koloběžkách a kolech
Foto: Hana Brožková
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda

Kontrolu provádělo více jak 64 strážníků na území Prahy. Hlídky si vytipovaly lokality a časové úseky, které jsou z jejich pohledu nejvíce problematické. Jedná se již o druhou akci hlavního města ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy zaměřenou na tento typ přestupků. 

V rámci celoměstské akce strážníci odhalili 719 přestupků, které spáchali cyklisté a koloběžkáři. Na místě udělili 141 pokut v celkové výši 46 700 korun, 17 přestupků oznámili správnímu orgánu a ostatní vyřešili domluvou.  Stejně jako při první akci bylo nejvíce prohřešků spácháno v Praze 1, 5, 11 a 12. V centru města více přestupků způsobili jezdci na koloběžkách, v okrajových městských částech cyklisté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Předem dohodnuté výsledky sjezdu lidovců

16:18 Čunek (KDU-ČSL): Předem dohodnuté výsledky sjezdu lidovců

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému vedení lidovců.