Primátor Vrána: Zvýšíme dohled před nákupní Galerií

14.11.2022 16:47 | Zprávy
autor: PV

Primátor města Přerova Petr Vrána se vyjádřil k tiskové zprávě, kterou dnes odpoledne vydala Policie ČR k incidentu před Galerií Přerov v Čechově ulici, kde byla v pátek 11. listopadu skupinou dětí a mladistvých napadena třináctiletá dívka.

Primátor Vrána: Zvýšíme dohled před nákupní Galerií
Foto: Facebook Petra Vrány
Popisek: Petr Vrána

Případ vyvolal na sociálních sítích vlnu nevole Přerovanů, kteří poukazovali především na to, že se obchodní centrum stává místem, kde dochází k nepřístojnému chování některých skupinek mladých lidí. 

V reakci na incident primátor Vrána řekl: „Blíží se vánoční čas, kdy bude Galerie ještě více navštěvována. Chceme nakupujícím zajistit klidný pobyt bez konfliktů, proto jsme se s ředitelem Městské policie Přerov dohodli na zvýšeném dohledu jak strážníků, tak i asistentů prevence kriminality, kteří budou monitorovat situaci před Galerií. Rovněž vedení Policie ČR bude místu věnovat intenzivnější pozornost. Iniciovat budu také schůzku s vedením Galerie, které požádám, aby rovněž z jejich strany byl ostrahou objektu zajištěn adekvátní dohled nad tím, co se v prostorách nákupního centra odehrává.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

Interpelace

Jak vám vláda bere možnost k interpelacím? To jde? Já měla za to, že je to jejich zákonná povinnost odpovědět, ústně či písemně. Pokud tomu tak není, co se s tím dá dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Pane Rakušane, kdo vysvětlí 660 milionů navíc?

14:07 Mašek (ANO): Pane Rakušane, kdo vysvětlí 660 milionů navíc?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nákupům letecké techniky Ministerstvem vnitra pod v…