Primátor Žbánek: Doprava pro cyklisty je v Olomouci zase o něco bezpečnější

10.07.2021 6:27 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k dokončení cyklostezky.

Primátor Žbánek: Doprava pro cyklisty je v Olomouci zase o něco bezpečnější
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Poslední úsek cyklostezky, který doplnil Jantarovou stezku na území města, je hotový. Z ulice U Ambulatoria vede cyklisty podél řeky Bystřice z olomoucké městské části Hodolany do Bystrovan.
Kromě doplnění posledního kousku Jantarové stezky se stavbou podařilo definitivně vyřešit také dlouholetý problém, a to nebezpečné přejíždění cyklistů přes frekventovanou Hodolanskou ulici. Nově je stezka bezpečně převádí pod mostem mimo tuto rušnou komunikaci.

Dlouhá léta jsme všichni, kdo jsme tudy projížděli sami nebo se svými dětmi, volali po nějakém řešení, které by usnadnilo překonání Hodolanské ulice. I s ohledem na častou bezohlednost řidičů byl někdy přejezd přes rušnou silnici takřka nemožný. Proto jsem moc rád a děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci této části cyklostezky roky podíleli, že se podařilo tento problém vyřešit a doprava pro cyklisty je v Olomouci zase o něco bezpečnější.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Prezident nic radikálně nemění - jen chce minimální záruky

22:14 Ženíšek (TOP 09): Prezident nic radikálně nemění - jen chce minimální záruky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyjádření Václava Klause k jednání prezidenta Pavla…