Primátor Žbánek: Poslední srpnový týden bude patřit vojenské historii

12.08.2022 21:21 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu festivalu vojenských hudeb.

Primátor Žbánek: Poslední srpnový týden bude patřit vojenské historii
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Poslední srpnový týden bude patřit vojenské historii. Mezinárodní festival vojenských hudeb se letos v Olomouci vůbec poprvé pojí se zcela novým konceptem, kterým je Týden vojenské historie. Tradičně zavedená akce se tak snoubí s novinkou, která odkazuje na to, že jsme nejvýznamnějším vojenským i hudebním městem v zemi. A když už mít v centru města vojáky, tak jedině ty s hudebními nástroji!

Věřím, že vás program obou akcí nadchne. Kromě vystoupení českých i zahraničních vojenských orchestrů se totiž můžete těšit také na nejrůznější výstavy, ukázky vojenské techniky a zejména komentované prohlídky jindy nepřístupných míst z časů olomoucké bastionové pevnosti. Budete moci navštívit podzemní chodby ve Smetanových sadech, šest fortů, bývalá kasárna v Mlýnské ulici nebo třeba velitelský kryt Civilní obrany v Bezručových sadech.

A živo bude i na Horním náměstí. Například v pondělí 22. srpna tam proběhne Den s armádou, jehož součástí budou nejen ukázky práce jednotlivých složek armády, včetně pyrotechniků a jejich speciálního robota, ale i prohlídka kulometného hnízda, které si tam vojáci vybudují, nebo přehlídka několika speciálních armádních vozidel. K tomu všemu zahrají Red Socks Orchestra a Vojenská hudba Olomouc a přesně v 17 hodin proletí nad městem bitevníky JAS-39 Gripen! Doufám, že se tam potkáme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profant (Piráti): Aaron Swartz a další hrdinové digitálního věku

22:23 Profant (Piráti): Aaron Swartz a další hrdinové digitálního věku

Svoboda informací je pro zdravý vývoj demokratické společnosti naprosto nezbytným prvkem. Na příklad…