Primátorka Krnáčová: Brutální šikana se nesmí opakovat

23.02.2016 19:57

Brutální šikana, ke které docházelo ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně, je pro primátorku Adrianu Krnáčovou nepochopitelná, nepřijatelná a nesmí se už nikdy opakovat.

Primátorka Krnáčová: Brutální šikana se nesmí opakovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

I proto se dohodla s náměstkem Petrem Dolínkem na tom, že na příštím zasedání Rady hlavního města Prahy navrhne odvolání ředitele této školy. Dnes se také společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou vydala na půdu školy o situaci a šikaně obecně diskutovat se studenty.

„Je naprosto nevyhnutelné, aby především vedení školy vyvodilo osobní odpovědnost. Pokud je pravda, že o tomto chování byli opakovaně informováni, je nepředstavitelné, že z jejich strany nepřišel zásah mnohem dříve. Vše bohužel skončilo úplně zbytečnou smrtí člověka a veškerá lítost je v tomto případě k ničemu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Nebezpečí šikany na školách spočívá podle primátorky také v tom, že si žáci zvyknou, že jim takové chování prochází a aplikují ho pak i v běžném životě. „Jsem matkou tří dětí, které jsem vychovala sama. Vždy jsem dbala na to, aby respektovali ostatní a především, aby nebyly slepé k tomu, co se děje kolem nich. Proto chci apelovat jak na žáky, tak i na jejich rodiče. Prosím, nepodceňujte jakoukoli informaci o šikaně a nahlaste ji. Předejdeme tím celé řadě lidských tragédií,“ dodala primátorka Adriana Krnáčová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): Republikáni plánují investovat do výstavby, kultury a dopravy

21:53 Fleischer (SPR-RSČ): Republikáni plánují investovat do výstavby, kultury a dopravy

Chceme vrátit Brnu jeho význam, krásu a pohodu bydlení i oživit turistiku a kulturní život města a j…