Primátorka Krnáčová: Panu Čižinskému nejde o Libeňský most, ale o své zviditelnění

28.04.2018 13:50

Vyjádření hnutí ANO k obstrukcím Jana Čižinského a Matěje Stropnického

Primátorka Krnáčová: Panu Čižinskému nejde o Libeňský most, ale o své zviditelnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelů hlavního města. Zastupitelé projednávali mimo jiné výstavbu trasy metra D nebo rozdělení peněz vybraných z hazardu městským částem

Zastupitelský klub Hnutí ANO, se ohrazuje proti obstrukčnímu jednání zastupitelů Jana Čižinského a Matěje Stropnického, kteří zablokovali čtvrteční jednání zastupitelstva.

Zastupitel Jan Čižinský, který je zároveň i poslancem Parlamentu České republiky, zneužíval svého přednostního práva na vystoupení, které jako poslanec má, a od samého začátku schůze se pokoušel jednání zablokovat.

Nakonec se mu to společně s Matějem Stropnickým (strana Zelených) povedlo a dnešní jednání zcela zablokoval, když hlasoval proti schválení programu a tím bylo jednání ukončeno. Na bod týkající se Libeňského mostu tím pádem vůbec nedošlo a zastupitelstvo nemohlo rozhodnout o jeho dalším osudu, ačkoliv byl na návrh opozice zařazen jako první bod celého programu.

„Podle nás se jedná o jednoznačné porušení koaliční smlouvy a po Trojkoalici budeme chtít vysvětlení, proč jejich dva zastupitelé hlasovali tak, jak hlasovali. Svým jednáním nezablokovali jen projednávání Libeňského mostu, ale i řadu dalších zásadních rozhodnutí, týkajících se chodu města,“ říká předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek.

„Je nepřípustné, aby pan Čižinský takto hrubě zneužíval svého poslaneckého mandátu a blokoval důležitá rozhodnutí týkající se Prahy. Nejde mu ani tak o Libeňský most, ale o své maximální zviditelnění. Pokud by se opravdu choval v zájmu Pražanů, jak stále opakuje, pokusil by se tu věc řešit uvnitř koalice, což se ale nestalo. Já můžu upřímně říct, že mě kvůli Libeňskému mostu v poslední době neoslovil,“ říká primátorka Adriana Krnáčová.

„Svým jednáním neoddálil jen rozhodnutí týkající se Libeňského mostu, ale i mnoho dalších důležitých rozhodnutí, na jejichž přípravě spoustu lidí dlouhou dobu pracovalo. Zablokoval přidělení peněz na posílení platů učitelů základních a mateřských škol o 300 milionů korun, ale i finanční prostředky na protidrogovou prevenci na školách. Na programu dnešního zastupitelstva bylo dokonce i schválení prostředků na rekonstrukci Václavského náměstí a kvůli jejich neschválení hrozí, že se rekonstrukce pozdrží,“ říká zastupitel Patrik Nacher.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Je klíčové, aby se Sněmovna sešla k důležitým sociálním zákonům

16:35 Gajdůšková (ČSSD): Je klíčové, aby se Sněmovna sešla k důležitým sociálním zákonům

Česká strana sociálně demokratická prosazuje, aby ještě do říjnových voleb do Poslanecké sněmovny zá…