Procházka (ANO): Čističky vzduchu od plzeňského centrálního obvodu pomohou personálu plicní kliniky

29.12.2020 18:59

Tři čističky vzduchu pomohou ochránit personál kliniky pneumologie a ftizeologie Fakultní nemocnice v Plzni před viry a bakteriemi. Čističky jako dar klinice předalo v pondělí vedení plzeňského centrálního obvodu přednostovi kliniky prof. Miloši Peškovi.

Procházka (ANO): Čističky vzduchu od plzeňského centrálního obvodu pomohou personálu plicní kliniky
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„V nedávné době jsme všem složkám IZS a lidem, kteří pracují v první linii osobně poděkovali za jejich nasazení. Naše podpora nespočívá jen ve slovech, ale také má konkrétní podobu. Nákup tří nových čističek vzduchu, které plicní klinika potřebuje, je tak dalším vyjádřením díků a podpory našim zdravotníkům,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Přístroje zlikvidují bezmála sto procent prachových částic, pylů, virů a bakterií. Vyčištěný vzduch pak obohatí o záporné ionty, což pozitivně ovlivní kvalitu vzduchu. 

„Zdravý nemocniční personál je klíčový pro chod kliniky. To plátí dvojnásob v této náročné době. Čističky vzduchu zde zajistí vzduch bez prachových částic, virů a bakterii. Pomohou v sesternách a odpočinkových místnostech pro lékaře,“ říká Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

 „Velmi si vážíme lékařů, zdravotních sester a nemocničního personálu. Tímto bychom jim rádi poděkovali za jejich neúnavnou snahu, nejen v boji proti epidemii COVID-19, ale i v péči o naše zdraví. Myslím si, že každá pomoc se počítá, zvláště v této velmi náročné době.“, dodává Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krása (Trikolora): Krach Bohemia Energy je ošklivý kalkul

22:21 Krása (Trikolora): Krach Bohemia Energy je ošklivý kalkul

Před týdnem oznámila skupina Bohemia Energy s. r. o., že ukončuje svojí činnost dodavatele plynu a e…