Procházka (ANO): Místo Mikuláše nadělovalo ve školkách dárky vedení Trojky

29.11.2022 16:05

Do Mikuláše ještě pár dní zbývá, děti z mateřinek třetího plzeňského obvodu se ale můžou těšit z nadílky už nyní. Již tradičně jim totiž místo anděla, čerta a Mikuláše předává dárečky vedení „Trojky“. To bude objíždět všechny své mateřské školy celkem tři dopoledne. Začalo v úterý 29. listopadu.

Procházka (ANO): Místo Mikuláše nadělovalo ve školkách dárky vedení Trojky
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

A byly jste hodné, děti? S touto otázkou chodí začátkem prosince většinou Mikuláš. „Ten ale všechny mateřské školy obejít nezvládá. Poprosil proto, jestli bychom ho nemohli zastoupit a nadílku vám od něj předat. Tak jsme tady,“ vysvětluje dětem z 24. MŠ starosta MO Plzeň 3 David Procházka. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17737 lidí

Domluvenou scénku s ním hrají i všichni tři místostarostové – Pavel Šrámek, Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový. Odpovídají bez váhání, dnes už je to jejich šestá štace. „Také nám Mikuláš říkal, že se máme zeptat, jestli tady děti nezlobily,“ pokračuje Ondřej Ženíšek a odpovědí je mu hlasité NE!

„Tak to bychom potřebovali ještě slyšet nějakou hezkou básničku nebo písničku, pokud ji tedy umíte,“ přeje si I. místostarosta Pavel Šrámek. Děti ji samozřejmě umí, a dokonce je o čertech. Společně s vedením obvodu si pak ještě zazpívaly známé Rolničky doprovázené perkusovými nástroji a na piano je doprovodila ředitelka školky Lenka Kůsová.

A protože je třeba se ujistit, jestli si děti nevymýšlely a opravdu hodné byly, přichází na řadu kouzelná kravata, kterou si při této příležitosti uvázal kolem krku starosta. Na odpověď, že ano, se rozezní. „Hrající kravata nikdy nelže, je to v pořádku,“ potvrzuje pravdivost dětských slov David Procházka.

Nezbývá než zatleskat, pochválit a předat čokoládové adventní kalendáře a další dárečky. „Tato školka od nás dostala ozvučné barevné trubky, kdy každá barva reprezentuje jinou výšku tónu. Dárky jsou ale různé. Ve 22. MŠ jsme zase nadělili hry, které děti naučí poznávat barvy i tvary,“ říká Ladislav Nový. 

S prázdnýma rukama nezůstaly ani paní učitelky, pro které mělo vedení třetího obvodu připravené růže. Zbývající mateřinky, na které se zatím nedostalo, se mohou na návštěvu s nadílkou těšit ve středu a ve čtvrtek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Kombinace dopadů asociální politiky a manažerské neschopnosti

16:02 Fiala (SPD): Kombinace dopadů asociální politiky a manažerské neschopnosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním problémům úřadů práce