Procházka (ANO): Na Výsluní bude zajíždět větší autobus

10.09.2022 18:41

Už dva roky funguje v rámci městské hromadné dopravy pravidelná linka do lokality Výsluní, která spadá pod centrální obvod. Doposud sem zajížděli jen midibusy, které ale svojí kapacitou už nestačí.

Procházka (ANO): Na Výsluní bude zajíždět větší autobus
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Lokalita na Výsluní byla dlouhou dobu opomíjená. „Už ve volebním období 2014 – 2018 jsem vnímal velkou touhu obyvatel Výsluní po tom, aby sem zajížděla MHD. Zorganizovali jsme tehdy několik zkoušek různých vozů a měl jsem velkou radost z toho, že se mi povedlo přesvědčit dopravní podnik a město k tomu, aby tato linka byla zřízená,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka. 

Anketa

Kdyby ve 2. kole volby prezidenta byli Andrej Babiš a Petr Pavel, kdo by měl váš hlas?

76%
4%
hlasovalo: 25540 lidí

„My jsme se v minulosti dlouho bránili zavedení dopravy do této lokality především z důvodu nevhodné infrastruktury, ale dnes uznávám a jsem i rád, že mě kolegové přesvědčili k tomu, abychom vyzkoušeli jiný druh autobusu a jiný způsob obsluhy tohoto území a my tento model budeme moci uplatnit i v jiných okrajových částech města,“ řekl Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP.

„Pan starosta Procházka za mnou před dvěma a půl lety přišel poprvé a hodně za linku na Výsluní lobboval. Museli jsme ji tehdy nejprve zanalyzovat, museli jsme zmapovat průjezdové koridory a poté koupit nízkopodlažní moderní autobus,“ říká Roman Zarzycký, předseda představenstva PMDP a první náměstek primátora města Plzně.

Do zavedení pravidelné linky museli místní využívat jen svá auta, kola nebo vlastní nohy. V rámci zkoušek průjezdů a velikostí vozů byl pro obsluhu Výsluní nakonec zvolen midibus. Po dvou letech provozování linky se ale ukázalo, že zájem ze strany obyvatel této lokality je tak velký, že midibusy svou kapacitou už nestačí. V minulém týdnu proto proběhla zkouška většího typu autobusu, který bude potřebám obyvatel více vyhovovat. Je prostornější, moderně vybavený a vejde se do něj i více dětských kočárků.  

„Pevně věřím, že se nový autobus osvědčí a cestující si ho oblíbí. Poté doufám posílí flotilu moderních vozů našich dopravních podniků a cestující na Výsluní se s ním začnou vozit pravidelně a komfortněji“, doplnil starosta David Procházka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.