Prohlášení Klubu hnutí ANO 2011 k dění na pražském magistrátu

23.10.2015 15:49

Prohlášení Klubu hnutí ANO 2011 k 10. jednání ZHMP

Prohlášení Klubu hnutí ANO 2011 k dění na pražském magistrátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhý den sněmu ANO se nesl ve znamení voleb a hlavně focení se s předsedou Babišem. Kdo s ním nemá snímek na památku, jakoby nebyl...
reklama

Klub hnutí ANO 2011 ZHMP tímto prohlašuje, že včerejší 10. jednání ZHMP a jeho nečekaný průběh považuje za velmi nešťastné. Odvolání radního Michala Haška vnímáme jako akt zhrzeného koaličního partnera a vyřizování osobních účtů, jelikož z profesního hlediska radní Hašek nepochybil. Toto bylo ostatně dokázáno jen pár hodin před hlasováním o odvolání, kdy radní Hašek seznámil celé zastupitelstvo s výsledky své dosavadní práce a naplňováním programového prohlášení. To samé učinili i radní Radek Lacko a Libor Hadrava, náměstkyně Eva Kislingerová a primátorka Adriana Krnáčová. Zastupitelstvo a tedy i zastupitelé Trojkoalice následně všechny zprávy o činnostech odsouhlasili.

Trojkoalice nikdy nevystoupila s kritikou činnosti žádného z představitelů Rady, kteří byli zvoleni za hnutí ANO 2011. Klub Trojkoalice také ignoroval všechna usnesení zastupitelského klubu hnutí ANO 2011 se žádostmi o personální změnu na pozici náměstka primátorky, se kterými opakovaně zástupci klubu vystupovali na koaličních jednáních.

Matěj Stropnický svými opakovanými chybami, nenaplňováním časových harmonogramů, neschopností řádné komunikace, osobními útoky na členy hnutí ANO 2011 skrz média a přenášením osobních sporů na úroveň města takřka ochromil působení celé Rady a znemožnil efektivní spolupráci.

Hnutí ANO 2011 dbá zejména na plnění programového prohlášení a dobro občanů hlavního města. Proto také apelujeme na koaliční partnery, aby tato situace byla vyřešena co nejdříve.

hnutí ANO 2011, Praha, magistrát

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ANO
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodová (OMMO): Násilí, rasově motivované ataky...

5:29 Svobodová (OMMO): Násilí, rasově motivované ataky...

Násilí, rasově motivované ataky a zvůli oficiální moci je třeba odmítnout