Prokeš (Patrioti): Vláda odsouhlasila další okrádaní těch nejslabších

16.05.2015 10:45 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo životního prostředí chce zavést nově ekologickou daň i pro auta vyrobená zhruba před deseti lety. Návrh úřadu ministra Richarda Brabce ( ANO 2011) schválila už i vláda na středečním zasedání.

Prokeš (Patrioti): Vláda odsouhlasila další okrádaní těch nejslabších
Foto: Archiv Leoše Prokeše
Popisek: Leoš Prokeš

EURO 1 se bude platit 10 tisíc korun, za auta s normou EURO 2 se daň zvýší ze 3 na 5 tisíc a nově by měly platit i auta s normou EURO 3,  a to 3 tisíce korun.. Ale k čemu to povede?

Ministerstvo životního prostředí si asi myslí, že začnou lidé kupovat nová vozidla a tím šetřit životní prostředí. Nedokážu si však představit, že rodina, která má celkový příjem 30000,- Kč a ze kterého platí nájem, jídlo a jiné výdaje  si dovolí koupit nové auto. Prostě to uděláme a lidé to  musí zaplatit. To je známé heslo politické strany ANO a řídí se jím i ministr životního prostředí Ferda Brabenec. Za vybrané peníze z ekodaně   od lidí se emisní limity ve městech nesníží. Zmenší se jen objem v peněženkách těch nejslabších, ale vláda si může zase přidat na platech.

Pokud chce vláda opravdu nejen ždímat občany a myslí to dobře s emisními limity, tak ať motivuje občany k nákupu nového vozidla naopak než to dělá . Místo toho, aby lidé platili více peněz za ekodaň by měl stát např. snížit DPH  na nákup nového vozidla s normou E 4 a více.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…