Prokop (ANO): K novému projektu Pražské developerské společnosti

28.4.2022 9:32 dop.

Milí Pražané, v záplavě zpráv o zdražování nemovitostí a nájmů, zpomalování povolovacích procesů stavebních úřadů, nedostatku stavebního materiálu a dalších jevech, v jejichž důsledku se cenově dostupné bydlení stává pro stále víc lidí nedostižným snem, se tu a tam přece jen objeví pozitivní novinka.

Prokop (ANO): K novému projektu Pražské developerské společnosti
Foto: archiv O. Prokop
Popisek: Ing. Ondřej Prokop

Tou nejčerstvější je, že rada hlavního města Prahy před několika dny schválila další fázi přípravy 600 městských nájemních bytů. Zhruba 550 z nich má vyrůst v Dolních Počernicích, kde na městském pozemku o rozloze 18,5 hektaru vznikne celá nová čtvrť čítající okolo 800 bytových jednotek.Jedná se o další z řady počinů Pražské developerské společnosti. Nedávno vzniklá organizace se v současné době soustředí především na přípravu rezidenčních projektů na pozemcích patřících městu, přičemž v plánu je prozatím výstavba přibližně osmi tisíc bytů, které by měly být hotové do deseti let.Vzhledem k potřebám dynamicky rostoucího města to samozřejmě není mnoho a je zřejmé, naléhavý nedostatek městských bytů plánovaná výstavba nevyřeší. Věřím nicméně, že při správné podpoře ze strany dalších městských subjektů může pražský developer tento počet ještě navýšit, ne-li zmnohonásobit.

Ve hře jsou navíc další způsoby rozšíření městského bytového fondu. Stále se například nabízí nákup vhodných nemovitostí v dražbách nebo odkup stagnujících developerských projektů. Pro lepší uspokojení poptávky po bydlení je zároveň třeba podpořit také jiné formy výstavby - projekty družstevního a spolkového bydlení, cohousing a další. Řadu návrhů na zlepšení dostupnosti bydlení jsem ve svých pravidelných komentářích k bytové politice už předložil. V blízké době se je chystám shrnout a představím je vám i odborné veřejnosti v ucelenější podobě. Nyní ale přenechám prostor vám. A abychom si udrželi pozitivní notu, zeptám se, která zpráva z oblasti bydlení a rozvoje Prahy udělala v poslední době radost vám? Těším se na naši diskusi v komentářích pod příspěvkem.

Převzato na profilu politika.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.