Prokop (ANO): Kultura ano, ale ne na úkor Pražanů

27.05.2022 21:45 | Tisková zpráva
autor: PV

Stížnosti občanů na neúnosný hluk kolem Ledáren Braník a s tím spojené rušení nočního klidu jako pražští zastupitelé nemůžeme ignorovat. Musíme jako politici hledat kompromis, který dovolí pořádání koncertů v takové míře, která nebude omezovat místní obyvatele.

Prokop (ANO): Kultura ano, ale ne na úkor Pražanů
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO

Občané Prahy 4, ale i dalších městských částí, například protilehlého Barrandova, si na nepřiměřený hluk stěžují od loňského léta, kdy se po covidové pauze znovu začaly rozjíždět kulturní akce a kdy si ve dříve dlouho opuštěných Ledárnách zřídil letní scénu kultovní pražský hudební klub Lucerna Music Bar. Obyvatelé čtvrté městské části volali o pomoc u vedení městské části i magistrátu, sepsali dokonce petici, kterou podepsaly stovky Pražanů. Své obyvatele podpořila na magistrátu i Praha 4, která žádala vedení Prahy, aby výrazně omezilo počet hudebních produkcí a apelovalo na pořadatele na dodržování platných právních předpisů, zvláště nočního klidu.

Čekal bych, že řešení této problematiky se ujme především radní pro kulturu Třeštíková. Ta však za rok nedokázala vyjednat nic a s novou sezónou přišel pro obyvatelé okolí Ledáren tentýž teror, který zažívali v loňském roce. K řešení se neměl ani pražský primátor Hřib. Oba si pak pro svou nečinnost vysloužili trestní oznámení, která podali zástupci iniciativy Hluk z Prahy 4.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…