Prokop (ANO): Vyjádření k bytové politice v Praze

09.06.2020 12:09 | Zprávy
autor: PV

Jak jistě všichni dobře víte, tak Prahu dlouhodobě tíží (ne)dostupnost bytů. Ano, situace ohledně bytů v Praze je dlouhodobě velmi špatná a bohužel se zatím bude jen zhoršovat. Řada dnešních politiků totiž argumentuje právě neřešitelností situace, a tím vysvětlují, proč v této oblasti vlastně nic nedělají.

Prokop (ANO): Vyjádření k bytové politice v Praze
Foto: archiv O. Prokop
Popisek: Ing. Ondřej Prokop

V pátečním vydání Hospodářských novin vyšel článek, který mě vskutku nemile zaskočil. Tento článek najdete zde, abyste věděli, o čem budu mluvit.

Jak jistě všichni dobře víte, tak Prahu dlouhodobě tíží (ne)dostupnost bytů. Ano, situace ohledně bytů v Praze je dlouhodobě velmi špatná a bohužel se zatím bude jen zhoršovat. Řada dnešních politiků totiž argumentuje právě neřešitelností situace, a tím vysvětlují, proč v této oblasti vlastně nic nedělají. Bohužel právě tento fakt jednoznačně ukazuje na nekompetentnost dnešních politiků. S tvrzením “nebudu nic dělat, protože nic dělat nejde” se opravdu nespokojím. Jsem zvyklý od mládí porvat se o místo na slunci a slovo nejde nemám ve slovníku.

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib argumentoval tím, že v Praze byla loni zahájena výstavba 5882 bytů, což je podle něj rekord za posledních deset let. Má to však jeden vážný háček, o kterém raději mlčí – žádný z těchto bytů není městským bytem, jde čistě o byty od developerů, které jsou poslední roky pro běžné občany Prahy téměř nedostupné. S přicházejícím, koronavirovou krizí způsobeným, obtížnějším přístupem k hypotékám se tento stav jen zhorší.

Obdobně se k bytové problematice vyjadřuje i pražský radní s gescí bytové politiky Adam Zábranský, který říká, že od začátku volebního období pražská koalice požaduje po městských částech, aby dělaly dohody s developery a požadovaly protiplnění. Pan radní kvituje založení Pražské městské developerské společnosti, nicméně na výsledky, které si od tohoto založení slibuje, si budeme muset počkat až do roku 2021, kdy se zatím počítá jen zhruba se třemi stovkami bytů. Já se ptám, jaké mají městské části v tomto směru výsledky?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.