Rada Středočeského kraje rozhodla o vítězích veřejných zakázek na zateplování škol

01.07.2014 6:40

Krajští radní rozhodovali na svém zasedání v pondělí 30. června 2014 o vítězích zakázek několika významných projektů Středočeského kraje.

Rada Středočeského kraje rozhodla o vítězích veřejných zakázek na zateplování škol
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Ing. Miloš Petera, ČSSD

„U všech soutěžených zakázek se nám opět proti předpokládaným nákladům podařilo výrazně ušetřit. Dokládá to, že kraj umí šetřit peníze nejen na zakázkách na rekonstrukce silnic, ale stejně i v případě zateplování budov a zajištění dostupnosti sociálních služeb,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.

Podle dnešního rozhodnutí radních jsou například známí zhotovitelé zateplení objektů tří středočeských škol. V prvním případě se jedná o Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Nymburk, kde podle doporučení hodnotitelské komise provede zateplení obvodových plášťů a střešních plášťů školy pražská společnost KAZIKO, a.s., za nejnižší nabídkovou cenu necelých 44 miliónů korun včetně DPH. To je oproti předpokládaným nákladům o více než 7 miliónů korun méně. U Střední průmyslové školy strojírenské a Jazykové školy Kolín zajistí práce na zateplování budov škol firma Realitní a stavební společnost s.r.o. za cenu 18,1 miliónu korun, což je o 2,9 miliónu méně než se očekávalo. A třetí školou, jejíž budovy budou zatepleny, je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Beroun – Hlinky. Vítězným zhotovitelem se stala firma JETCON spol. s r.o., která předložila cenu 22,3 mil. korun, a to je 8 miliónů korun méně oproti předpokládané ceně.

„Celkem jsme na těchto třech zakázkách ušetřili 17,9 miliónů korun. Všechny tři projekty jsou spolufinancovány ze zdrojů Evropské unie v rámci Operačního programu Životního prostředí a všechny naplňují náš dlouhodobý záměr zlepšování životního prostředí v kraji,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast financí Jiří Peřina.

V oblasti zajištění dostupnosti sociálních služeb bylo krajskou radou rozhodnuto o vítězích na zakázku zajištění „sociální rehabilitace ambulantní“ s kapacitou 238 uživatelů na území regionů Mladá Boleslav, Nymburk a Praha-východ. Tuto sociální službu podle rozhodnutí krajské rady zajistí společnost Fokus Mladá Boleslav za cenu 6,6 miliónů korun.

Vítězem další veřejné zakázky na zabezpečení „terénních programů“ na území regionů Benešov, Kutná Hora a Kolín, se stala obecně prospěšná společnost Prostor Plus o.p.s. za nabídkovou cenu 3,2 mil. korun bez DPH. Tato služba je určena pro osoby bez přístřeší žijících v sociálně vyloučených lokalitách či pro oběti domácího násilí I na těchto dvou zakázkách ušetřil kraj nezanedbatelných téměř devadesát tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-stredocesky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Nováková míří s podnikatelskou delegací do Jordánska

17:21 Ministryně Nováková míří s podnikatelskou delegací do Jordánska

Při příležitosti prvního zasedání Česko-jordánské společné komise se koná pracovní návštěva ministry…