Rakušan (STAN): Pomozme těm, kteří to opravdu potřebují

01.11.2020 13:16

Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí jednorázového příspěvku důchodcům

Rakušan (STAN): Pomozme těm, kteří to opravdu potřebují
Foto: Facebook Víta Rakušana
Popisek: Vít Rakušan
reklama

Aby nedošlo k mýlce: my doopravdy chceme, aby se lidé v naší zemi měli líp. A důchodci samozřejmě také. Proto podporujeme valorizaci o 839 korun v případě průměrného starobního důchodu.

Nemohli jsme ale zvednout ruku pro mimořádný příspěvek 5000 korun pro důchodce. Prosím, nechte nás ale vysvětlit proč.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17792 lidí

1. Skupina, která byla koronavirovou krizí dotčena nejvíce, jsou samoživitelé a samoživitelky. To je prostý fakt, který vláda nemůže čímkoliv přebít. Náš návrh, aby se k jednorázovému příspěvku přidala právě tato skupina, ale neprošel. Tedy, pomoc pro nejohroženější? Ne, jen cílené posílání peněz jen některým. Nemám rád povídačky o kupování voličů, ale tady to tak prostě vypadá.

2. Uznávám, že mezi důchodci je mnoho lidí, kteří jsou na hraně a mají existenční problémy. Nechápu ale, proč vláda nezacílila pomoc právě jim. Je to vláda, která hloupými a nepromyšlenými návrhy způsobila, že jsme pro ně prostě nemohli zvednout ruku.

3. A ano, jsou to miliardy, které budou v rozpočtu prostě chybět. A budou chybět našim dětem. Budou chybět ve chvíli, kdy budeme chtít investovat do budoucnosti - do vzdělávání, do jednoduchého a štíhlého státu, ve kterém nebude digitalizace sprosté slovo, který bude transparentní, citlivý vůči slabým, připravený na všechny výzvy budoucnosti, spojené třeba se změnou klimatu, stárnutím obyvatelstva či nevypočitatelnými krizemi, které, jak víme, přijdou zcela nečekaně.

Mnoho politických rozhodnutí bolí. I důchodová reforma, kterou tahle vláda slibuje a reálně na ni kašle, bude bolet. Tenhle návrh ji neřeší, pomáhá jen některým za obrovskou cenu. Proto se nezlobte na to, že jsme jej nemohli podpořit. A věřím, že někteří z nás politiků vám časem dokáží, že umíme pomáhat lidem i bez toho, že bychom rozhazovali pětitisícovky kamkoliv přijdeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Rozhodně není pravda, že by vláda nic nedělala

13:39 Ministr Petříček: Rozhodně není pravda, že by vláda nic nedělala

Projev na 81. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 28. ledna 2021 k navrženému programu