Ransdorf (KSČM): Dělá si snad Babiš legraci?

25.01.2014 6:42

K plánům ministra financí.

Ransdorf (KSČM): Dělá si snad Babiš legraci?
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Náš ministr financí je zatím mediální miláček. Že se vyjadřuje ryzí federálštinou, je vcelku nedůležité. Daleko podstatnější je to, že mluví o něčem a zodpovídá za něco, co je pro náš stát klíčové, ale o čem nemá ani páru. Jinak by nemohl prohlásit, že státní finanční rezervy by nechal v péči jakési blíže neurčené agentury (!), a kdyby bylo nejhůř, sáhne na rezervy České národní banky. On snad netuší, že k tomu nemá žádnou pravomoc.

Jeho zmatené povídání o všem možném, včetně toho, jaké ztráty mají jeho podniky a jak na ně doplácí, navozuje asociaci s jedním starým židovským vtipem: Kohn běduje, že na svém obchodu strašně prodělává. Roubíček se ho ptá, tak proč ho neprodají, proč se toho podniku nezbaví? Kohn se rozčílí: zbláznili se, Roubíček? Z čeho bych pak žil? To jen tak na okraj, abych tak zdráv byl.

Podle mne Andrej Babiš díky svým evidentním neznalostem struktury veřejných financí kandiduje v Sobotkově vládě na roli Homera Simpsona. Homer v jaderné elektrárně rozpočítává tlačítka: enyky benyky kliky bé, který čudlík to asi bude. Odpovědí byl výbuch elektrárny. V našem případě by nevybuchla elektrárna, ale státní finance.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU vydává ženský lifestylový časopis

10:57 SPOLU vydává ženský lifestylový časopis

Koalice SPOLU vydává lifestylový časopis Ženy SPOLU, který chce jasně ukázat, že politika není jenom…