Richter (ANO): PRO Chomutov hrálo bez pravidel a bylo netransparentní

17.12.2016 7:36

Otřes na chomutovské radnici a odvolání jejího primátora z hnutí PRO Chomutov není podle krajského předsedy hnutí ANO velkým překvapením.

Richter (ANO): PRO Chomutov hrálo bez pravidel a bylo netransparentní
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Přestože tuto iniciativu vyvolal koaliční partner KSČM, část zastupitelů z hnutí ANO se k tomuto kroku přidala. Krajský předseda hnutí Jan Richter říká, že těch důvodů bylo spousty a své bývalé kolegy v radě na ně neustále upozorňovali.

„PRO Chomutov říká, že nedělá politiku. Bohužel, někteří jejich členové si to vyložili po svém a často se pohybovali na hranici zákona, některé jejich kroky rozhodně nebyly transparentní,“ vysvětluje Jan Richter a přidává i konkrétnější příklady.

„Lidé okolo pana primátora často nerespektovali pravidla a ve vedení města si dělali, co chtěli. Do funkcí dosazovali své kamarády bez výběrových řízení, pověřovali osoby mimo zastupitele zastupováním statutárního města a následně jim ještě přihodili nepřiměřené platy. V případě, že výběrové řízení zrealizovali, zase vůbec nerespektovali doporučení výběrové komise,“ říká krajské šéf hnutí ANO.

Stejně jako komunisté si zastupitelé nominovaní hnutím ANO stěžovali i na špatnou komunikaci s bývalým primátorem, kdy byla snaha udělit bez souhlasu svých koaličních partnerů plošnou amnestii dluhů Chomutovské bytové, a.s. a to včetně těch exekučně přiznaných, zatajili rezignační dopis určený radě města, nebo záměrně zapomněli své partnery informovat o důležitých schůzkách.

„Jimi dosazení lidé navíc vůbec nedělali to, za co byli placeni. Předseda dozorčí rady Technických služeb města Chomutov během 8 měsíců vůbec nesvolal dozorčí radu,“ říká ústecký krajský předseda a zároveň odmítá kritiku PRO Chomutov, že by v otřesu na radnici sehrál roli chomutovský hokej. „Chápu, že jsou lidé z PRO Chomutov dotčeni aktuálním vývojem, ale vymýšlet si takové nesmysly od nich rozhodně není fér,“ dodává Jan Richter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svoboda (ODS): Praha potřebuje nastartovat

22:00 Svoboda (ODS): Praha potřebuje nastartovat

Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícím komunální volbám