Richterová (Piráti): Podporuji polské ženy v boji za základní práva

27.11.2021 22:09 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k potlačování základních lidských práv polských žen

Richterová (Piráti): Podporuji polské ženy v boji za základní práva
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Podepsala jsem proto otevřený dopis naší pirátské poslankyně Kláry Kocmanové, který je adresován polské vládě. Cílem je, aby se přestala podílet na vytváření atmosféry strachu, a umožnila ženám právo volby a právo na adekvátní zdravotní péči.

A co že se to v Polsku vlastně konkrétně děje? Od té doby, co je tam u moci konzervativní vláda vedená stranou Právo a spravedlnost, paradoxně čelí polský právní stát neustálým útokům a spravedlnosti se mnozí nedoberou.

Terčem tamních konzervativců je jak nezávislost soudů, svoboda médií, ale také základní lidská práva. Ta byla obzvláště silně zpochybněna prosazením zákona, který ženám téměř bez výjimky zakazuje potraty. Zákon je obzvlášť kontroverzní, protože považuje za nelegální i potraty, ke kterým by se žena rozhodla z důvodu poškození plodu a kdy může být těhotenství také rizikem pro zdraví ženy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Katerina​ Demetrashvili byl položen dotaz

Myslíte, že NATO skončí?

Myslíte, že může fungovat bez USA? A kdyby skončilo, nemyslíte, že to vyvolá třetí světovou válku, protože už řada zemí včetně nás nebude mít ochranu, čehož určitě bude chtít třeba Putin využít? A máme vůbec na to, se případně ubránit bez NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová (STAN): Veřejnoprávní média nedáme. Proto jsem se obrátila na Komisi

19:05 Nerudová (STAN): Veřejnoprávní média nedáme. Proto jsem se obrátila na Komisi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k financování veřejnoprávních médií