Richterová (Piráti): Trvalý pobyt dítěte ve zdravotnickém zařízení není nutný

21.05.2021 7:33 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k návrhu zrušení kojeneckých ústavů

Richterová (Piráti): Trvalý pobyt dítěte ve zdravotnickém zařízení není nutný
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Jsem přesvědčená, že dítě potřebuje milující náruč jedné pečující osoby. A proto jsem ráda, že se čím dál víc mluví o nutnosti transformovat ústavní péči pro nejmenší děti. To je dobře - a navíc se to právě společně s dalšími ve Sněmovně snažím změnit.

Vím, že zrušení ústavní péče tedy takzvaných kojeňáků, je pro některé lidi kontroverzní téma. Je ale prokázáno, že jiná rodina, např. pěstounská, dokáže zajistit dítěti plnohodnotnou péči. Není nutný trvalý pobyt dítěte ve zdravotnickém zařízení, což je kojenecký ústav.

Návrh, který předkládáme, připravili odborníci. Byl upraven tak, aby měl alespoň nějakou šanci být schválen, a zároveň aby pomohl co nejvíce dětem. Ano, není dokonalý. ALE MUSÍME UŽ KONEČNĚ ZAČÍT, a jestli nezačneme teď, dostaneme další šanci až za několik let. A to je zbytečně pozdě. Za sebe ale slibuji, že vytrvám, ať se děje co se děje.

Anketa

Má ministr Arenberger skončit?

69%
18%
hlasovalo: 10207 lidí

Proto už teď předkládám návrh na to, aby se upravily podmínky pro děti, které prozatím v malých komunitních zařízeních budou muset být. A také návrh na registr volných pěstounů a dětí čekajících na náhradní rodinu. Protože systém je potřeba zprůhlednit.

Pokud se chcete o tématu dozvědět víc, kupte si Vlastu, která vyšla tento týden. Můžete si v ní přečíst příběhy několika dětí, které prošly ústavní péčí, a také pěstounek, které jim společně se svými rodinami otevřely náruč.

A pak třeba napište svému poslanci, že vám na tomto tématu záleží, protože je opravdu důležité.

Díky všem kdo pomáhají! Je jich mnoho, od organizací, přes odbornou veřejnost, po jednotlivce. Já jsem spolu s dalšími jen poslední dílek pomoci ve Sněmovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

22:24 Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

Výrazné zlepšení parametrů průtahu obcí a zvýšení bezpečnosti dopravy přinesla rekonstrukce 420 metr…