Richterová (Piráti): Upozorňujeme na důležitost otevřené komunikace a zpřístupnění analýz a dat

01.08.2020 9:16

Komentář na facebookovém profilu ke koronaviru.

Richterová (Piráti): Upozorňujeme na důležitost otevřené komunikace a zpřístupnění analýz a dat
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová
reklama

Při procházkách Šumavou se člověku nechce myslet na Covid. Ale tým mě upozornil, že naše žádosti o rozumnou, komplexní národní strategii testování přinesly ovoce!

Sdílím tak mezi smrky, říčkami a slatěmi info navazující na začátek června, kdy jsme usnesením Sněmovny uložili vládě, aby představila Národní strategii testování pro onemocnění COVID19.

A podařilo se: Tento materiál je nyní veřejně dostupný na webu ministerstva zdravotnictví a dokonce je možné ho do 14. srpna veřejně připomínkovat. Toto si rozhodně zaslouží pochvalu, a ocenění i všem odborníkům, kteří se na strategii podíleli.

Mimochodem, za Piráty od začátku koronakrize upozorňujeme na důležitost otevřené komunikace a zpřístupnění analýz a dat, podle kterých ministerstvo postupuje. Pokud budeme spolupracovat skutečně všichni a materiály s daty budou dostupné k veřejné diskusi, do které se mohou zapojit odborníci z různých oborů, lze další vlny pandemie efektivně zvládnout.

A ještě poznámka: Adam Vojtěch také včera řekl na tiskové konferenci, že při zapojení laboratoří i mimo páteřní síť je možné dosáhnout testovací kapacity 25 000 testů denně - to už se blíží naší navrhované testovací kapacitě 30 000, kterou jsme požadovali už v květnu, kdy bylo jasné, že bez navýšení testovacích kapacit není možné zvládnout další vlnu.

Závěrem: za Národní strategií testování stojí jako vedoucí odborného kolektivu doc. Marián Hajdúch, kterého jsme s Piráty již dříve navrhli na státní vyznamenání.

Prolink ZDE, a užívejte dovolenou s vědomím, že jsme jako země na druhou vlnu i díky našemu tlaku a velké snaze mnoha vědeckých kapacit opět o něco připravenější!

Jsem ráda, že se můžu podělit i o takovéhle povzbuzení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fišerová (Piráti): Na vlastní kůži jsem zažila, jak je byrokratický šiml odolný

22:26 Fišerová (Piráti): Na vlastní kůži jsem zažila, jak je byrokratický šiml odolný

Komentář na facebookovém profilu k volbám do zastupitelstva Zlínského kraje