Ropková (ČSSD): Projekt studentské právní poradny má mou plnou podporu

16.04.2015 10:31

Radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky Irena Ropková (ČSSD) se ve středu sešla se zástupci Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Předmětem setkání byla budoucnost studentské právní poradny, kterou od minulého roku provozuje Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci se studenty pražské právnické fakulty. Po jednání radní uvedla, že provoz poradny plně podporuje a bude prosazovat jeho další pokračování.

Ropková (ČSSD): Projekt studentské právní poradny má mou plnou podporu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky
reklama

Studentská právní poradna funguje od konce roku 2014, kdy hlavní město podepsalo s pražskou právnickou fakultou smlouvu o spolupráci při její realizaci. Pečlivě vybraní posluchači docházejí dvakrát týdně do prostor magistrátu a zájemcům z řad široké veřejnosti zde poskytují pod odborným dohledem jednoduché, a to zejména právní rady. Mezi studenty je o stáž v právní poradně velký zájem a celý projekt se setkal se všeobecně pochvalným přijetím.

O průběhu stáže dokonce vyšel článek v univerzitním časopise iForum, kde si jeden ze studentů posledního ročníku fakulty stáž pochvaluje: „Nejzajímavější pro nás bylo dostat se do přímého kontaktu s klienty, při obvyklých praxích například v advokátních kancelářích se nám tohle totiž obvykle nestane.“

S tím radní Ropková plně souhlasí: „Jakožto absolventka právnické fakulty vím velmi dobře, že studenti při studiu potřebují získat nejen dostatečnou praxi v oblasti advokacie či veřejné správy, ale rovněž i v oblasti právních poraden, kde se setkají s každodenními problémy obyvatel a učí se s nimi odborně komunikovat,“ vysvětluje. „Na druhé straně jakožto radní pro oblast školství a sociální politiky vím, že občané se potýkají s celou řadou drobných, pro laiky však často neřešitelných problémů, se kterými potřebují pomoci a často se přitom z finančních důvodů nemohou obrátit na advokáty,“ dodává.

Schůzka mezi radní a zástupci právnické fakulty byla svolána v kontextu spekulací o hrozícím konci studentské právní poradny. S tím Ropková zásadně nesouhlasí. „Na půdě městské rady budu určitě problematiku poradny otevírat s tím, že se zasadím o její další fungování. Považuji ji za velmi přínosný projekt, který dle mého názoru může v budoucnu představovat jeden z pilířů sociální politiky v hlavním městě, tedy záchrannou síť, která pomůže obyvatelům bezprostředně řešit jejich problémy. Proto má poradna moji plnou podporu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Magistrát hl.m. Prahy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Nové odběrové místo zřídila Praha ze své iniciativy

7:35 Primátor Hřib: Nové odběrové místo zřídila Praha ze své iniciativy

Hlavní město ze své iniciativy zahajuje provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci l…