Ropková (ČSSD): Prvotřídní vybavení je nesmírně důležité pro efektivní výuku

16.10.2015 10:16

Rada hlavního města Prahy na úterním zasedání schválila návrh na poskytnutí finanční podpory celkem čtyřiadvaceti středním odborným školám v rámci programu dlouhodobé podpory odborného vzdělávání. „Částka ve výši bezmála 6,6 milionu korun je určena především na podporu technického vybavení a organizaci projektových dnů pro žáky základních škol,“ uvedla pražská radní pro oblast školství a sociální politiky Irena Ropková.

Ropková (ČSSD): Prvotřídní vybavení je nesmírně důležité pro efektivní výuku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky
reklama

Zkušebna tlumičů pro žáky Střední školy automobilní a informatiky, analytické váhy pro Masarykovu střední školu chemickou či frézka na opracování dřeva pro Střední odbornou školu stavební a zahradnickou. To jsou příklady různých zařízení, které díky úternímu rozhodnutí pražské rady pořídí jednotlivé střední odborné školy z prostředků městského rozpočtu v rámci systému podpory odborného vzdělávání.

„Žákům se díky tomuto rozhodnutí dostane zcela nového a prvotřídního vybavení, které je nesmírně důležité pro efektivní výuku,“ uvedla radní Ropková. „Nepořizuje se však pouze nové vybavení, v Centru odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9 například díky příspěvku obnoví stávající výukové stěny pro výcvik budoucích elektrikářů.“

Podpora odborného vzdělávání se navíc neomezuje pouze na vybavení škol. „Z vyčleněných prostředků budou dále školy například organizovat oblíbené projektové dny, které umožňují žákům základních škol vyzkoušet si pod vedením pedagogů a jejich starších vrstevníků ze středních odborných škol hravou a interaktivní formou řemesla a technické profese,“ říká radní Ropková. Projektové dny mají za cíl podnítit v žácích druhého stupně základních škol zájem o odborné vzdělávání.

Dalšími aktivitami, které se z vyčleněných finančních prostředků v rámci programu rozvoje odborného vzdělávání podpoří, je například vzdělávání pedagogů, pořádání seminářů, workshopů či exkurzí.

„Mám radost, že hlavní město pokračuje v podpoře učňovského školství. Díky této finanční podpoře a rovněž díky organizování různých akcí, jako je například prestižní imatrikulace žáků prvních tříd oborů s výučním listem v  Obecním domě, vracíme lesk a prestiž odbornému vzdělávání v Praze,“ komentuje radní Ropková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Chceme do Ústavy zavést právo platit hotovostí

22:20 Trikolóra: Chceme do Ústavy zavést právo platit hotovostí

Trikolóra navrhuje zanést do Ústavy České republiky právo platit hotovostí. Hnutí tak reaguje na stá…