Rozhýbejme Zlín: Petr Michálek lže, jako když tiskne!

12. 10. 2018 15:47

Uskupení „Rozhýbejme Zlín“ je nuceno ostře reagovat na vyjádření zastupitele Petra Michálka, který bezostyšně lže veřejnosti.

Rozhýbejme Zlín: Petr Michálek lže, jako když tiskne!
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ivo Mitáček, nezávislý kandidát, odborník na krizovou komunikaci a bezpečnost

Michálek sdělil médiím, že nevěděl o vznikající koalici ve Zlíně mezi ANO, STAN a Rozhýbejme Zlín. Tuto informaci se měl dozvědět až ve čtvrtek ráno z médií. To je ale naprostá a lehce prokazatelná lež. Petr Michálek se od začátku koaličních vyjednávání osobně účastnil. Byl dokonce ve středu, 10.10.2018 přítomen podpisu Dohody o povolební spolupráci na Magistrátu města Zlína, a to za přítomnosti dalších osob, které toto mohou potvrdit.

Michálek, který je současně ředitelem Městského divadla Zlín, navíc zcela nepochopitelně útočí na osobu senátora Ivo Valenty v souvislosti s jeho legálním podnikáním ve skupině SYNOT. Nicméně byl to sám Michálek, který po Nadaci SYNOT opakovaně požadoval prostředky pro Městské divadlo ve Zlíně. A tuto podporu také čerpal. Nadace SYNOT vždy podporovala kulturní život v regionu a vážila si spolupráce se všemi organizacemi. Právě Městské divadlo Zlín bylo jednou z nich. Proto také nadace poskytla tomuto divadlu za posledních 12 let podporu ve výši téměř 2.5 milionu korun. Za doby ředitelování pana Michálka se jednalo o více než 400 tisíc.

Je navíc s podivem, že se rozhodl na sebe upozorňovat člověk, který je sám osobně ve velkém střetu zájmů. Coby zastupitel totiž bude rozhodovat o příspěvcích pro organizaci, které šéfuje!

Je také třeba zdůraznit, že Petru Michálkovi pomohl do zastupitelského křesla pouze fakt, že byl „trojkou“ na kandidátní listině STAN. Preferenčních hlasů pro svou osobu získal naprosté minimum na rozdíl od senátora Valenty, kterému lidé ve velkém dávali své hlasy a posunuli ho tak ze čtvrté pozice na kandidátní listině na „dvojku“.

Michálek tak nyní nedělá nic jiného, než že se lživými informacemi snaží uškodit straně, za kterou kandidoval, zradit tak důvěru voličů v toto uskupení a poškodit své kolegy. Hnutí Rozhýbejme Zlín postoj pana Michálka nechápe, nicméně naopak plně respektuje zájem a důvěru voličů, které si váží. Chceme a budeme pomáhat Zlínu. Kritika jediného zastupitele, který se tímto prazvláštním způsobem snaží zviditelnit, nás rozhodně nezastaví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…