Rozvoral (BPP): Že by se začalo blýskat na lepší časy?

14.04.2015 18:03 | Zprávy

Nedávný průzkum agentury Median pro Český rozhlas totiž odhalil, že si 78% občanů České republiky přeje zachovat přímou volbu prezidenta.

Rozvoral (BPP): Že by se začalo blýskat na lepší časy?
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

Toto zjištění je pro budoucnost naší společnosti velice dobrá zpráva a je vidět, že lidé začínají přímou volbu vnímat jako velice správný nástroj pro spravování státu a já jsem přesvědčen, že to nebude moc dlouho trvat a přijde doba, kdy si občané budou přát přímou volbu i pro jiné politické reprezentanty naší země a to pro poslance, hejtmany a v neposlední řadě také starosty a primátory měst a obcí.

Z uvedeného průzkumu vyšlo také najevo, že si zachování přímé volby prezidenta přejí i občané, kteří k volbám nechodí, což může být známka toho, že už jim politika a tím pádem budoucnost našeho státu přestává být lhostejná a budou se chtít na té budoucnosti podílet. Bude to ale zřejmě jen za předpokladu toho, že budou moci politiku ovlivňovat aktivně a ne pasivně, jak tomu je v současné době, tedy v zastupitelské demokracii bez možnosti se iniciativně zapojit do politického dění a dát jasně svou iniciativou najevo nespokojenost s jakýmkoli zákonem nebo nařízením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radek Rozvoral - profil

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Investice

Slibujete investice do nás lidí. Zajímá mě, ale kde na to chcete vzít? Jestli to chápu dobře, šetřili byste na obraně a co dál? A jste pro progresivní zdanění? Upřímně jsem vás měl vždy za pravicovou stranu, ale po spojení s SPD nevím, kde jste vlastně ukotvení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivana Turková: Všichni, kdo máte této vlastizrádné vlády dost, jděte volit

20:06 Ivana Turková: Všichni, kdo máte této vlastizrádné vlády dost, jděte volit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k odchodu ze strany PRO.