Rozvoral (SPD): Vítáme, že Slovensko odmítlo totalitní genderistickou Istanbulskou úmluvu

11.03.2020 17:56

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.

Rozvoral (SPD): Vítáme, že Slovensko odmítlo totalitní genderistickou Istanbulskou úmluvu
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že stát by se měl připravit na kompenzaci ztrát vyplývajících z karanténních opatření okolo koronaviru. Snaha stíhat Karlu Maříkovou je pokus o politickou kriminalizaci hnutí SPD a potírání svobody slova. Vítáme, že Slovensko odmítlo totalitní genderistickou Istanbulskou úmluvu. Babišova vláda špatně hospodaří, proto bude schodek rozpočtu mnohem vyšší než dle slibu vlády. Počátkem měsíce dubna předsednictvo hnutí SPD představí veřejnosti své lídry v krajských volbách.

1. Hnutí SPD zastává názor, že stát by se měl připravit na kompenzaci ztrát vyplývajících z karanténních opatření.
Nákaza koronavirem (COVID-19) se raketově šíří i nadále po celém světě. Zatímco v některých zemích počet nakažených klesá (Čína), v jiných státech naopak dále stoupá (Írán). V Itálii byla dokonce vyhlášena v této souvislosti měsíční plošná karanténa. V Itálii aktuálně také pobývá zhruba 17 tisíc našich občanů. Hnutí SPD vyslovuje poděkování všem našim hygienikům, zdravotníkům a záchranářům, kteří se podílejí i mimo pravidelnou pracovní dobu na odběrech a testování vzorků osob, které jsou podezřelé na nákazu novým koronavirem, v jejímž důsledku jsou již u nás nakaženy více než desítky osob. Hnutí SPD zastává názor, že stát by se měl připravit na pomoc při ekonomických ztrátách vyplývajících z karanténních opatření, neboť hrozí krachy firem s dopady do oblasti zaměstnanosti. Hnutí SPD považuje za zásadní podrobný monitoring situace a včasné přijímání účinných opatření.

2. Snaha stíhat Karlu Maříkovou za protiimigrační výroky je pokus o politickou kriminalizaci hnutí SPD a potírání svobody slova.
Policie požádá sněmovnu o vydání poslankyně SPD Karly Maříkové k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech na Facebooku. Mandátový a imunitní výbor sněmovny o tom bude rozhodovat tento týden. Hnutí SPD považuje tento krok ze strany policie za politickou kriminalizaci poslankyně i celého hnutí SPD, řízenou ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), a za snahu potírat svobodu slova. Hnutí SPD stojí za naší poslankyní. Jedná se o svobodné vyjádření jejího protiimigračního názoru. A její výroky jsou v této souvislosti v souladu s Listinou základních práv a svobod. Naši Karlu Maříkovou nedáme.

3. Vítáme, že Slovensko odmítlo totalitní genderistickou Istanbulskou úmluvu.
Slovenský parlament 25. února velkou většinou hlasů přítomných poslanců odmítl tzv. Istanbulskou úmluvu a slovenská prezidentka Čaputová informovala, že Slovensko ji ratifikovat nebude. Hnutí SPD toto rozhodnutí vítá. Náš právní řád nepotřebuje Istanbulskou úmluvu. Problémy, na které se úmluva odkazuje, již řeší náš právní řád. Smlouva dává možnost politickým neziskovkám lézt do soukromí lidí pod záminkou boje s násilím na ženách. Istanbulská úmluva je totalitní zrůdnost, která má rozbíjet rodiny a která vyvolává „třídní nenávist" žen proti mužům, diskriminaci mužů a pozitivní diskriminaci žen. Hnutí SPD ratifikaci této úmluvy jednoznačně odmítá. Naopak pro přijetí je většina ČSSD, Pirátů, TOP 09, STAN a smlouvu podporuje i Vláda Andreje Babiše.

4. Babišova vláda špatně hospodaří, proto bude schodek rozpočtu mnohem vyšší než dle slibu vlády.
Ekonomika zpomaluje a Vláda ČR nebude schopna plnit své programové prohlášení. V únoru činil schodek státního rozpočtu 27,5 miliard korun, což je nejhorší výsledek od roku 1993. Probíhá zároveň prudký růst cen. Děje se tak na základě zhoršování ekonomické situace ve světě a kvůli tomu, že vláda zvyšuje daně. Vláda nepřipravila rezervy v době, kdy se ekonomice dařilo. Byla štědrá k nepřizpůsobivým, kupuje drahé vrtulníky, rozdává politickým neziskovkám, podporuje solární barony a zvyšuje náklady na státní správu. Hnutí SPD jasně říkalo, že je nutné skutečně hospodařit. To znamená šetřit tam, kde jsou peníze vynakládány zbytečně. 

5. Počátkem měsíce dubna předsednictvo hnutí SPD představí veřejnosti své lídry v krajských volbách.
V hnutí SPD probíhají v těchto týdnech regionální konference, na kterých se schvalují kandidátky do podzimních krajských voleb a voleb do Senátu. Počátkem měsíce dubna předsednictvo hnutí SPD představí veřejnosti své lídry v jednotlivých krajích formou tiskové konference.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Takže si připomeňme, co se na Piráty provalilo

19:58 Okamura (SPD): Takže si připomeňme, co se na Piráty provalilo

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 26. ledna 2021 k návrhu změny zákona o návykových látkách …