Rychtecký (ČSSD): Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu

24.01.2023 9:15

Na Vinici vyrostl nový Areál orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice. Členové klubu tak mají konečně své vlastní zázemí.

Rychtecký (ČSSD): Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu
Foto: pardubice.eu
Popisek: Jakub Rychtecký, ČSSD

Objekt se nachází vedle skautského centra na pozemku o 1100 metrech čtverečných. Klubu se navíc podařilo získat finanční podporu z více stran, realizaci tohoto projektu podpořilo dotací také město Pardubice. 

Anketa

Ohrožuje Babiš bezpečnost ČR?

8%
90%
hlasovalo: 16989 lidí

„Nový areál pro orientační běžce je skvělou ukázkou vícezdrojového financování. Klub za pozemek a stavbu objektu zaplatil zhruba 11 milionů korun, z čehož 5 milionů činila dotace z Národní sportovní agentury, město přispělo dotací 600 tisíc korun a Pardubický kraj se podílel dotací ve výši 500 tisíc korun. Orientační běžci tak konečně získali místo, kde mohou skladovat vše potřebné pro závody, kde budou moci trénovat a pořádat různé akce. Své vlastní zázemí si zaslouží kvůli početné členské základně dětí, ale také dlouhodobě skvělým výsledkům, kterými Pardubice reprezentují nejen za hranicemi města, ale i republiky,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za rozpočet a sport Jakub Rychtecký.

Objekt zabírá 200 metrů čtverečných, přičemž součástí je prostorný sklad na veškeré potřebné vybavení pro závody, prostorná klubovna a šatny. „Předchozí zázemí našel klub v 1. patře budovy TJ Lokomotiva, což bylo z hlediska stěhování větších věcí nepraktické, často i nebezpečné. Nový sklad pro nás byl proto opravdovou nutností. Potřebujeme někde uchovávat věci nezbytné pro pořádání závodů, na které si vozíme vlastní elektrické zdroje a rozvaděče, cateringové stany či vodu. Vedle skladu se nachází sociální zázemí včetně bezbariérové toalety, zbylou část tvoří prostorné šatny se sprchami a klubovna s kamny a kuchyňským koutem, tuto místnost využíváme také jako vnitřní tělocvičnu. Vedle objektu jsme se rozhodli vybudovat workoutové hřiště s prvky ideálními například na protahování. Zatravněnou plochu za objektem bychom chtěli využili k dalším aktivitám, rádi bychom zde například vytvořili bludiště, které by využívaly školy, a zvažujeme také možnost organizovat v areálu příměstský tábor,“ informuje o novém areálu Petr Klimpl, předseda klubu orientačních běžců OK Lokomotiva Pardubice.

Běžci si chválí také lokalitu, ve které je nový areál umístěn. V jeho dosahu se totiž nacházejí hned čtyři pardubické parky – Stará vojenská plovárna, Červeňák, pak Na Vinici a Bubeníkovy sady s Matičním jezerem. „Všechny tyto lokality máme zmapované, čehož bychom chtěli využít k tomu, že bychom v parcích vytvořili areály pevných kontrol,“ dodává Klimpl.

Členskou základnu klubu orientačních běžců OK Lokomotiva Pardubice tvoří zhruba 450 lidí, z čehož více jak polovina jsou děti a mládež. Pardubičtí orientační běžci mají na svém kontě navíc opravdové úspěchy, například na loňském mistrovství světa v Dánsku, kterého se zúčastnilo osm reprezentantů ČR, byli tři právě z Pardubic.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Problém s vodou máme i my v střední Evropě

15:45 Kovářová (STAN): Problém s vodou máme i my v střední Evropě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Světovému dni vody