SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

22.04.2024 21:03 | Tisková zpráva

Sociální demokracie vyzvala prezidenta republiky Petra Pavla k jednání o důchodové reformě. Předseda strany Michal Šmarda mu zaslal dopis, kde si cení jeho snahy o otevření debaty. Sociální demokracie jasně stojí za průběžným důchodovým systémem a bude ho bránit před privatizací.

SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě
Foto: SOCDEM
Popisek: SOCDEM - logo

„Máme zkušenosti a řadu odborníků, kteří mohou do debaty o důchodovém systému konstruktivně přispět konkrétními návrhy a řešeními ve prospěch občanů České republiky,“ uvedl Michal Šmarda.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 27381 lidí

V dopise předseda strany mimo jiné uvádí: „Sociální demokracie opakovaně přichystala konkrétní plán, jak má důchodový systém v České republice fungovat, aby byl sociálně spravedlivý a dlouhodobě udržitelný. Náš plán nestojí jen na dílčích úpravách. Jde o plán, jak v sociálně tržním hospodářství pracovat s rozdělováním dostupných zdrojů.“

Michal Šmarda připomíná nemožnost změnit důchodový systém k lepšímu bez úpravy už zastaralého a nespravedlivého daňového systému.

„Prodlužování povinné doby pojištění, faktické zrušení předčasných důchodů, omezování výchovného, snížení valorizace důchodů v době vysoké inflace jsou jen některé dobře viditelné příklady dílčích změn našeho důchodového systému, které poškodí občany, ale skutečný problém nevyřeší,“ píše Michal Šmarda v dopise prezidentovi.

Připomíná také, že délka lidského života ve zdraví zůstává v tuzemsku pořád nízká a že problémy s dostupností lékařské péče budou zdravotní stav celé populace dále zhoršovat. I to se podle Michala Šmardy promítne do situace našeho penzijního systému a do nároků na něj.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Už otevíráme ministerstva úplně pro všechny?

23:08 Peštová (ANO): Už otevíráme ministerstva úplně pro všechny?

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2024 k zákonu o státní službě