SPOLU: Chceme znát termín návratu dětí na druhý stupeň ZŠ a otevření dětských skupin a lesních školek

21.04.2021 12:09

Vláda v pondělí rozhodla o obnově praktické výuky na středních a vysokých školách od 26. 4. 2021, což je krok správným směrem. Současně vyzýváme vládu, že by měla zvážit také návrat žáků na druhém stupni základních škol, a to ve stejném nebo nejbližším možném termínu.

SPOLU: Chceme znát termín návratu dětí na druhý stupeň ZŠ a otevření dětských skupin a lesních školek
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09
reklama

Testování dětí je už nyní zajištěno a školy by si s tím dokázaly bez problémů poradit i se zachováním všech režimových opatření pro bezpečný návrat žáků do škol. Zbylou část žáků v mateřských školkách, na středních a vysokých školách doporučujeme zahrnout do třetí vlny návratu dětí do škol a to ideálně od 10. 5. 2021 po předchozím vyhodnocení epidemického vývoje ve školách.

Uzavřené dětské skupiny

Zároveň vládu a Ministerstvo zdravotnictví žádáme, aby co nejdříve umožnila otevření dětských skupin, které jsou samy o sobě omezeny počtem na maximálně 15 dětí.
Je to nejen otázka pomoci rodičům, kteří dnes musí složitě kombinovat péči o děti a své zaměstnání, což je v řadě případů neslučitelné, nicméně rodiče do práce z řady důvodů prostě musí. Obecně se ví o masivním vzájemném hlídání dětí v rodinách, což ovšem popírá logiku omezení sociálních kontaktů. V neposlední řadě se jedná také o přežití dětských skupin, které jsou v současnosti zcela bez příjmů.

Jsme pro znovuotevření lesních školek

Podobně žádáme o otevření lesních mateřských škol, kde podmínky vzdělávání dětí v přírodě nabízí minimalizaci epidemického rizika a současně pozitivním přínosem nejen pro fyzické ale i psychické zdraví dětí.

Volnočasové aktivity a sportování dětí

Dopady epidemie se velmi negativně projevují nejen v rodinném životě a vzdělávání, ale také vůči psychickému i fyzickému zdraví dětí. Je na čase tyto škody minimalizovat a pustit děti do přírody, umožnit kontakt s vrstevníky, obnovit amatérské sportování dětí ve venkovních prostorách. Vyzýváme vládu, aby těmito kroky fakticky pomohla dětem a podpořila jejich zdravý vývoj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

22:13 Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

Sportovní hala při Základní škole Purkyňova se zástupcům Jihomoravského kraje zamlouvala od začátku.…