SPOLU: Nouzový stav nelze donekonečna prodlužovat, pojďme řešit věci, které trápí občany

09.02.2021 22:31 | Zprávy
autor: PV

ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zopakovaly šest bodů, které chtějí řešit s vládou. Předsedové a předsedkyně koaličních stran zdůraznili, že nelze donekonečna prodlužovat nouzový stav, naopak je podle nich potřeba řešit to, co skutečně trápí občany.

SPOLU: Nouzový stav nelze donekonečna prodlužovat, pojďme řešit věci, které trápí občany
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

„Nouzový stav má být mimořádný nástroj, ne norma a jeho automatické prodlužování nikam nevede. Věci, které trápí občany, které jsou důležité, nemůžeme přehlížet tak, jak to dělá vláda. Máme návrh na rozumný systém podpory a kompenzací, návrh odškodňovacího zákona. Není možné pochopit, proč vláda dosud nepřipravila krizový zákon, který by umožňoval zavedení některých bezpečnostních opatření i bez nouzového stavu a který slibuje už od loňska,“ říká předseda ODS Petr Fiala a dodává: „Nemůžeme mít stále zavřené školy, distanční výuka prostě nenahradí denní docházku dětí do škol. Je potřeba školy postupně rozumně otevírat. AntiCovid tým přišel s plánem 3 + 3 kroků, jak to udělat. Koalice SPOLU připravila 6 konkrétních kroků, o kterých se chceme s vládou bavit, aby se konečně začalo mluvit o skutečných problémech lidí.“

„Jsme v situaci, kdy tady čtvrtý měsíc máme přísná opatření, lockdown, který má účel chránit lidské životy a zajistit, aby nezkolaboval zdravotní systém. Na druhou stranu samotní členové vlády říkají, že ta opatření vlastně nefungují. Proto už týdny voláme po revizi opatření, jejich přehodnocení a pojďme se společně soustředit na to, co opravdu funguje. Pojďme přestat vymýšlet různé nesmysly, jako zákaz přesunu lidí mezi kraji, a zaměřit se na cílená opatření, která dávají logiku,“ doplňuje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.