SPOLU: Přijetí novely zákona o České televizi a Českém rozhlase je pro odolnost veřejnoprávních médií nezbytné

11.01.2023 11:33 | Tisková zpráva

Poslance v řádném sněmovním týdnu čeká přijetí novely zákona o České televize a Českém rozhlase. Jako přednostní bod na plénu byla zařazena novela o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

SPOLU: Přijetí novely zákona o České televizi a Českém rozhlase je pro odolnost veřejnoprávních médií nezbytné
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Koalice SPOLU zároveň počítá i s možnými průtahy schůze ze strany opozice, primárně s ohledem na upoutání mediální pozornosti před prezidentskými volbami, což s ohledem na potřeby přijetí důležitých zákonů v zájmu občanů a chod státu pokládá za neohleduplné.

„Do druhého čtení míří novela zákona o České televizi a o Českém rozhlase. My jsme tento bod zařadili v resortu Ministerstva kultury v rámci programového prohlášení vlády. Tento postup jednání Sněmovny ukazuje, že jakožto první navržený bod, je to pro nás bod prioritní. Jedná se o novelu, která posiluje odolnost veřejnoprávních médií. Rozšiřuje možnost toho, aby prostřednictvím rad byla patřičná debata v rámci zákona o České televizi, jak s těmi, které volí Poslanecká sněmovna, tak s těmi, které volí Senát. To, že se jedná o posílení odolnosti veřejnoprávních médií, chci podtrhnout i tím, že pokud bude tento zákon přijat, nebude již možné radu České televize či radu Českého rozhlasu odvolat jako celek. Zpřísňují se také podmínky pro nominace,“ uvedl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

„Jako přednostní bod na dnešní jednání jsme zařadili novelu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Je to velmi důležitý návrh, který doplňuje nikotinové sáčky do výčtu návykových látek, a znemožní tak prodej dětem a mladistvým do 18 let. Jako pedagog vím, jak moc užívání nikotinových sáčků u žáků v posledních letech eskaluje a jaké zdravotní problémy jim způsobuje. V návaznosti na tuto novelu Ministerstvo zdravotnictví připravuje vyhlášku, ve které mimo jiné upraví požadavky na složení, vzhled, jakost a vlastnosti nikotinových sáčků bez obsahu tabáku,“ uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

„Je velmi symbolické, že 1. bod prvního týdne jednání Poslanecké sněmovny v tomto roce, který budeme projednávat, je vládní návrh zákona o České televize a Českém rozhlase. Pevně věřím, že ho dnes doprojednáme. Jsme ale připraveni se mu věnovat případně i zítra. Ve středu budeme také volit na uvolněné místo člena Rady Českého rozhlasu. Ve čtvrtek pak následují interpelace a v pátek chceme projednat čtyři bezkonfliktní návrhy ve 3. čtení,“ okomentoval plánované jednání dolní komory předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…