STAN: Chceme dostat lidi do politiky, pomoct může webová aplikace

16.04.2018 4:34

Starostové a nezávislí představili způsob, jak chtějí usnadnit lidem vstup do komunální politiky. Tváří jejich kampaně pro komunální volby se stal starosta Kolína a 1. místopředseda hnutí Vít Rakušan.

STAN: Chceme dostat lidi do politiky, pomoct může webová aplikace
Foto: STAN
Popisek: STAN

„Tváří naší komunální kampaně se stal úspěšný starosta Kolína Vít Rakušan, prototyp moderního a úspěšného politika, který oddlužil své město a se svými inovativními nápady usnadňuje život lidem,“ řekl předseda STAN Petr Gazdík.

„Naší snahou je dostat lidi do komunální politiky. Což zní jako samozřejmost, ale realita je jiná. Ve společnosti spatřujeme dlouhodobý trend poklesu zájmu lidí o věci veřejné. To je nebezpečné. K angažovanosti lidí by měla pomoct naše webová aplikace Chcikandidovat.cz, která zájemce o komunální kandidaturu provede celým procesem a odpoví na všechny jeho otázky. Použili jsme ji poprvé před 4 lety, opravili nedostatky a vylepšili. Po úspěšném procesu registrace kandidátům bude vygenerována kompletní kandidátní listina,“ říká Vít Rakušan.

Kdokoliv má zájem kandidovat za Starosty a nezávislé, musí souhlasit s jedinou podmínkou – s hodnotovým paterem, jehož alfou a omegou je prosazování právního státu, spokojení občané, rozvinuté samosprávy a vyloučení extremistických sil na jakékoliv spolupráci.

„Budeme kandidovat ve všech krajských statutárních městech a dnešnímu dni jsme složili přes 800 kandidátních listin,“ dodal Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Paní kancléřka byla v Číně už jedenáctkrát, zatímco já jen šestkrát. Udělám vše, abych ji dohnal

15:24 Prezident Zeman: Paní kancléřka byla v Číně už jedenáctkrát, zatímco já jen šestkrát. Udělám vše, abych ji dohnal

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti oficiální návštěvy Spolkové republ…