STAN: Financování hnutí je transparentní a v souladu se zákony ČR

13.01.2022 14:15 | Tisková zpráva

Financování hnutí STAN je transparentní a v souladu se zákony. STAN přijímá dary výhradně od právnických osob se sídlem v ČR a od českých občanů, a to na transparentní účet, jak to vyžaduje zákon o financování politických stran a hnutí.

STAN: Financování hnutí je transparentní a v souladu se zákony ČR
Foto: STAN
Popisek: STAN

Všechny naše dary splňují kromě požadavků platné legislativy a také přísná interní pravidla hnutí, která zakazují přijímat dary od firem podnikajících v neetických oblastech. Všechny dary od právnických osob pocházejí od firem, které skutečně podnikají v ČR, zaměstnávají tu lidi a odvádějí zde daně. Tedy od žádných prázdných schránek.

Pokud jde o dnešní informaci serveru Seznam Zprávy o tom, že jsme přijali dar od firmy, jejíž spolumajitel či statutární zástupce je údajně trestně stíhaný je pro nás zcela nová.

Hnutí STAN – ani nikdo jiný – nemá možnost se o trestním stíhání kohokoliv legálně dozvědět. „Samotná informace o trestním stíhání navíc nevypovídá nic o vině či nevině takového člověka. Trestní stíhání je proces, v němž se teprve zjišťuje, zda se dotyčný něčeho nedopustil. Existuje celá řada případů, kdy bylo stíhání zastaveno a dotyčný zproštěn,“ říká poslanec za hnutí STAN JUDr. Vladimír Balaš.

I přes tyto výše uvedené skutečnosti jsme jako hnutí připraveni prověřit veškeré informace, které se týkají daru od dotyčné osoby a jsou z veřejných zdrojů dostupné, a bude adekvátně reagovat. „V případě, že bychom se dozvěděli, že takový dárce byl odsouzen, a měli bychom podezření, že peníze, které nám věnoval, pocházejí z trestné činnosti, samozřejmě bychom takový dar vrátili,“ říká Vít Rakušan, předseda hnutí STAN.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Děravý vládní deštník proti drahotě nic neřeší

9:01 Vích (SPD): Děravý vládní deštník proti drahotě nic neřeší

Vláda Petra Fialy (ODS) už pochopila, že českým občanům brutálně klesá životní úroveň a začínají se …