STAN: Financování hnutí je transparentní a v souladu se zákony ČR

13.01.2022 14:15 | Tisková zpráva

Financování hnutí STAN je transparentní a v souladu se zákony. STAN přijímá dary výhradně od právnických osob se sídlem v ČR a od českých občanů, a to na transparentní účet, jak to vyžaduje zákon o financování politických stran a hnutí.

STAN: Financování hnutí je transparentní a v souladu se zákony ČR
Foto: STAN
Popisek: STAN

Všechny naše dary splňují kromě požadavků platné legislativy a také přísná interní pravidla hnutí, která zakazují přijímat dary od firem podnikajících v neetických oblastech. Všechny dary od právnických osob pocházejí od firem, které skutečně podnikají v ČR, zaměstnávají tu lidi a odvádějí zde daně. Tedy od žádných prázdných schránek.

Pokud jde o dnešní informaci serveru Seznam Zprávy o tom, že jsme přijali dar od firmy, jejíž spolumajitel či statutární zástupce je údajně trestně stíhaný je pro nás zcela nová.

Hnutí STAN – ani nikdo jiný – nemá možnost se o trestním stíhání kohokoliv legálně dozvědět. „Samotná informace o trestním stíhání navíc nevypovídá nic o vině či nevině takového člověka. Trestní stíhání je proces, v němž se teprve zjišťuje, zda se dotyčný něčeho nedopustil. Existuje celá řada případů, kdy bylo stíhání zastaveno a dotyčný zproštěn,“ říká poslanec za hnutí STAN JUDr. Vladimír Balaš.

I přes tyto výše uvedené skutečnosti jsme jako hnutí připraveni prověřit veškeré informace, které se týkají daru od dotyčné osoby a jsou z veřejných zdrojů dostupné, a bude adekvátně reagovat. „V případě, že bychom se dozvěděli, že takový dárce byl odsouzen, a měli bychom podezření, že peníze, které nám věnoval, pocházejí z trestné činnosti, samozřejmě bychom takový dar vrátili,“ říká Vít Rakušan, předseda hnutí STAN.

reklama

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dezinformace

Myslíte si, že jsme k dezinformacím náchylní více než jinde? A jestli se tu podle vás šíří, není to vaše vina, myslím vás politiků, že jste neschopní lidem věci vysvětlit? Třeba jako to, co to vůbec dezinformace je? Podle mě je to takový moderní termín, za který politici schovávají kde co a hlavně s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Válek: Pro mě jako lékaře je hlavní zajištění péče o pacienty

20:03 Ministr Válek: Pro mě jako lékaře je hlavní zajištění péče o pacienty

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vstupu premiéra Fialy do sporu se zdravotnickými od…