STAN: Neprodloužíme nouzový stav o dalších třicet dní. Vláda selhává v ochraně země

09.02.2021 21:20 | Zprávy
autor: PV

Starostové a nezávislí na tiskové konferenci odmítli prodloužení nouzového na dalších třicet dní a vyzvali ministerstvo školství k vytvoření dlouhodobé strategie pro návrat dětí do škol. Vít Rakušan představil závěry pondělního jednání zástupců demokratické opozice k novele volebního zákona i preferovanou variantu Starostů a nezávislých.

STAN: Neprodloužíme nouzový stav o dalších třicet dní. Vláda selhává v ochraně země
Foto: STAN
Popisek: STAN

“Prodloužení nouzového stavu jsme již čtyřikrát odmítli, neboť vláda dále selhává v ochraně země. Protože už toho máme dost, předložili jsme premiérovi pět konkrétních návrhů, jak zlepšit covidovou situaci a budeme nadále trvat na jejich rychlém projednání. Za klíčové považuji schválení pandemického zákona, který nám umožní jednodušší režim pro řešení krize bez dalších zbytečných restrikcí, zákazů a pokut, a naopak dá větší prostor pro motivační nástroje,” říká předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Předseda Starostů a nezávislých zároveň odmítl, že by hnutí STAN uvažovalo o podpoře nouzového stavu na dalších třicet dní.

“Nepřipadá mi normální, že po celý rok vláda nebyla schopna nastavit pravidla pro účinný boj s epidemií bez toho, aniž by každý měsíc opakovaně pobíhala po sněmovně žádat o podporu pro prodloužení nouzového stavu. Hnutí STAN nouzový stav o dalších třicet dní nepodpoří,” dodává Rakušan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.