STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje

21.11.2019 11:32 | Zprávy
autor: PV

Hnutí STAN posílá do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který má zamezit podomnímu prodeji energií, především plynu a elektřiny. Obce dnes sice mohou podomní prodej zakázat, na prodejce energií se však zákon nevztahuje. Starostové to chtějí změnit.

STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje
Foto: STAN
Popisek: STAN

Navrhovaná právní úprava reaguje na aktuální situaci, kdy není možné ze strany obcí efektivně regulovat podomní prodej energií ve smyslu energetického zákona.

„Obce, které se pokouší regulovat tento prodej, vlastně jednají nezákonně. Předkládáme proto jednoduchou novelu energetického zákona, která obcím zákaz prodeje energií umožní,“ vysvětlil autor návrhu Vít Rakušan.

Novela má zabránit takovým případům, kdy podomní prodejci mnohdy úskokem či nekalými způsoby tlačí například na uzavření nových, mnohdy nevýhodných smluv na dodávky energií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…