STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák

18.12.2018 22:42

Lídrem hnutí Starostů a nezávislých pro nadcházející volby do Evropského parlamentu bude europoslanec Stanislav Polčák. Do čela kandidátky ho dnes zvolil celostátní výbor hnutí. Polčák by měl také zformovat širší koalici proevropských stran a hnutí, které půjdou do voleb společně.

STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák
Foto: STAN
Popisek: STAN

Vedení STAN je přesvědčeno, že Polčák dokáže jako lídr dobře zužitkovat své zkušenosti europoslance i předsedy Sdružení místních samospráv České republiky, a může tak nabídnout evropský rozhled i znalost lokálních problémů a jejich řešení.

„Děkuji hnutí za podporu. Do voleb jdu se vší vážností. Náš kontinent stojí před několika zásadními výzvami a potřebuje odpovědné politiky, kteří projekt Evropské unie podporují, ale zároveň se o něm nebojí uvažovat kriticky,“ uvedl Polčák.

K hlavním úkolům, které musí EU aktivně řešit podle něj patří především zajištění bezpečnosti občanů, klimatické změny a jejich hrozící dopady, rozvoj moderních dopravních a infrastrukturních sítí, rozpočtová odpovědnost jednotlivých států, přetrvávající sociální a ekonomické rozdíly mezi regiony a vzestup populistických a extremistických hnutí.

Do voleb společně

„Před EU stojí velké úkoly, a bude proto důležité spojit i na domácí úrovni síly s partnery, kteří stejně jako my cítí, že v eurovolbách jde o víc než jen o vlastní ego, značku či kandidáty. Chceme ukázat, že pokud se dají dohromady liberální, demokratické a proevropské síly, můžeme zvítězit nad těmi, kteří smysl evropské spolupráce zpochybňují,“ uvedl Polčák s tím, že dnes, více než kdy jindy, je třeba vyslat jasný signál, že není správnou cestou rozdělovat, ale spojovat lidi, kteří sice mohou zastávat různé názory, ale sdílí společné hodnoty. Širokou koalici proevropských stran a hnutí by chtěl Polčák představit už v lednu.

V dubnu STAN zvolí nového předsedu

Předseda STAN Petr Gazdík navrhl dnes Celostátnímu výboru hnutí STAN, aby dubnový sněm hnutí byl volební s tím, že on sám už na předsedu kandidovat nebude.

„Rozhodl jsem se tak po pečlivé úvaze. Hnutí STAN je nyní ve výborné kondici po vyhraných komunálních a velmi úspěšných senátních volbách. Rád bych, aby můj nástupce měl dostatečný čas na rozjezd před krajskými volbami v roce 2020,” vysvětluje Petr Gazdík.

Zároveň zdůraznil, že nadále cítí za hnutí odpovědnost a je připraven nabídnout mu své síly a zkušenosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Na dofinancování sociálních služeb dostanou kraje přes 890 milionů

17:50 Ministryně Maláčová: Na dofinancování sociálních služeb dostanou kraje přes 890 milionů

Na dofinancování sociálních služeb, poskytovaných v období epidemie Covid-19, dostanou kraje celkem …