Již začátkem příštího týdne vyprší termín, do kterého musí volební strany zaregistrovat své kandidátky pro komunální volby v Příbrami. V pátek 10. října a v sobotu 11. října pak obyvatelé města rozhodnou o své budoucnosti. Příbram potřebuje změnu. Vládní koalice ODS a ČSSD s tichou podporou komunistů dusí rozvoj města a svými mnohačetnými kauzami mu nedělá dobré jméno. V Příbrami bují korupce a klientelismus, řešení každodenních problémů města a jeho obyvatel jde bohužel stranou.
Touha po změně charakterizovala i komunální volby na podzim 2010. Bohužel roztříštěnost alternativní varianty vůči tehdejší zvůli ČSSD a ODS na radnici změnu neumožnila. Ve volbách usilovalo o podporu až příliš nestranických volebních stran (pět) s nezávislými kandidáty: Do zastupitelstva se probojovala pouze jedna – Příbramáci pro Příbram – a získala z pětadvaceti možných pouze jeden mandát. Všechny ostatní nestranické volební strany propadly a s nimi i více, než třináct procent hlasů. Stejně neslavně dopadly i některé malé politické strany – například KDU-ČSL, Strana zelených, Zemanovci, Svobodní, Věci veřejné atd. Ty svým volebním neúspěchem způsobily propad dalších více, než 13 procent hlasů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva