Šánová (ANO): Kdo na tuto stávku nejvíce doplatí? Samozřejmě pacienti

15.09.2016 21:46 | Zprávy
autor: PV

Ústní interpelace na 49. schůzi sněmovny 15. září na ministra zdravotnictví Němečka:

Šánová (ANO): Kdo na tuto stávku nejvíce doplatí? Samozřejmě pacienti
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Já jsem se k této interpelaci rozhodla proto, že Ministerstvo zdravotnictví si neustále stěžuje na nedostatek finančních prostředků v resortu. Takže:

Vážený nepřítomný pane ministře. Stávka podnikatelů, respektive osob samostatně výdělečně činných je věc mimořádná a prakticky nevídaná. Pro tento způsob protestu se rozhodují naši soukromí praktičtí lékaři, a to údajně proto, že jim nebyla za osm let zvýšena takzvaná kapitační platba, jejíž proplácení je realizováno na základě úhradové vyhlášky. Kdo na tuto stávku nejvíce doplatí? Samozřejmě pacienti, někým nazýváni klienti, a z poskytovatelů zdravotních služeb především zdravotnická záchranná služba, která bude mít odhadem až o 20 % více výjezdů, a také nemocnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Ropa

Myslíte, že hrozí, že bude ropy nedostatek? Jaké jsou alternativy k dovozu ropy mimo Írán nebo Rusko? Protože, kdybychom ji brali od Ruska, myslím, že by to dopadlo stejně, že by ji používal jako vydírací nástroj.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Zastavení evropských dotací e reálné nebezpečí, které může přijít

23:08 Bartoš (Piráti): Zastavení evropských dotací e reálné nebezpečí, které může přijít

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. dubna 2026 k dotační politice