Scheinherr (Praha sobě): Běchovice obdrží dotaci na projekt rozšíření vlakové zastávky

09.09.2020 13:27

Rada hl. m. Prahy rozhodla o poskytnutí investiční dotace ve výše 3,5 milionu korun městské části Praha – Běchovice. Dotace je určena na vytvoření studie a dokumentace pro územní rozhodnutí k rozšíření stávající železniční zastávky Praha – Běchovice střed.

Scheinherr (Praha sobě): Běchovice obdrží dotaci na projekt rozšíření vlakové zastávky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Scheinherr
reklama

Železniční zastávka Praha – Běchovice střed by měla v blízké budoucnosti sloužit jako konečná stanice pro nově budované železniční spojení Běchovice – Jahodnice – Malešice – Hostivař a dále. Bude se jednat o nástupiště o dvou nástupních hranách, které rozšíří plochu stávajícího jižního nástupiště, se kterým bude sdílet některé prvky (osvětlení, část orientačního systému). Nástupiště bude využívat stávající rampu pro pěší. Plánováno je umístění přístřešku pro cestující a nových prvků informačního systému.

„Železniční doprava v Praze má stále nevyužitý potenciál. Proto se stále snažíme zlepšovat podmínky přepravy po kolejích. Rekonstruují se stávající nádraží jako například to na Vysočanech, plánují se opravy nádraží Smíchov a Masarykova nádraží. Připravují se nové zastávky například podél budoucí linky S61. Městská část Praha 14 už projektuje zastávky Jahodnice, Jiráskova čtvrť a Hostavice díky dotaci, která ji loni Praha poskytla. Nyní se začne pracovat také na budoucí stanici Praha – Běchovice střed chystané linky S61,“ sdělil náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Payne (Svobodní): Vláda se rozhodla pro národní sebevraždu

16:05 Payne (Svobodní): Vláda se rozhodla pro národní sebevraždu

Víte, co je to národní sebevražda? To je případ, kdy vláda likviduje budoucnost země tím, že několik…