Scheinherr (Praha sobě): Nové informační tabule budou využívat všechny městské společnosti

31.05.2022 6:34 | Zprávy

Pražští radní přijali nový návrh Grafického manuálu pro tvorbu informačních panelů u dopravních staveb

Scheinherr (Praha sobě): Nové informační tabule budou využívat všechny městské společnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Scheinherr

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili nový grafický manuál, který bude sloužit jako podklad pro tvorbu informačních panelů u dopravních staveb v metropoli. 

Jeho nová podoba zohledňuje moderní grafické prvky a je doplněna o informační tabule na malých stavbách nebo krátkodobých opravách tak, aby byla zlepšena informovanost Pražanů a návštěvníků hlavního města ohledně konkrétní stavby.

Manuál zjednodušeně řečeno sjednocuje standardy tvorby informačních panelu° pro dopravní stavby a opravy, jejichžˇ investorem je hlavni´ město Praha, příspěvkové organizace hlavního města Prahy, akciové společnosti nebo soukromí investoři, kteří realizují stavby na pozemcích Prahy. U všech budoucích staveb, kde je investorem metropole či její organizace, by tak měly panely přehledně informovat občany o detailech opravy, kdo stavbu uskutečňuje, a to včetně kontaktů, základních dat o době prací nebo například vizualizací, jak bude místo vypadat po dokončení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Fialova vláda vyhodila stovky miliard evropských peněz oknem

16:19 Pokorná Jermanová (ANO): Fialova vláda vyhodila stovky miliard evropských peněz oknem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zprávě NKÚ o finančním řízení prostředků Evropské …