Scheinherr (Praha sobě): Prahu čeká tradiční Evropský týden mobility

16. 9. 2020 10:13

Ve středu 16. září začne v Praze další ročník Evropského týdne mobility. Až do 22. září budou moci lidé navštívit velké množství akcí, které se zaměří na aktivní a šetrnější způsoby dopravy.

Scheinherr (Praha sobě): Prahu čeká tradiční Evropský týden mobility
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Scheinherr
reklama

A samozřejmě se mohou zapojit i do dalších událostí, které každoročně spojují města po celé Evropě.

V tradičním  termínu 16. až 22. září se i letos uskuteční Evropský týden mobility, který spojuje města napříč celou Evropou. Tuto kampaň pořádá Evropská komise již od roku 2002 s jediným cílem - podpořit udržitelné formy dopravy a vytvářet tak příjemnější a zdravější město pro život. V letošním roce je hlavním tématem Bezemisní mobilita pro všechny. K převzetí zodpovědnosti do vlastních rukou vybízí i hlavní slogan „Tvůj styl, Tvoje volba“.

„Cílem Evropského týdne mobility je povzbudit Pražany, aby více přemýšleli nad výběrem dopravního prostředku, vyzkoušeli si něco nového a na týden změnili svůj dopravní stereotyp při cestování městem. Možná zjistíme, že to je vlastně příjemná změna. To je ostatně i téma letošního ročníku, který bude provázet slogan „Tvůj styl, tvoje volba.“ Přeji Pražanům, ať si i letos užijí pestrý program, který jsme pro ně připravili,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Praha k této události připravuje program, jehož smyslem je motivovat obyvatele k zamyšlení se nad tématem dopravy a jejím vlivem na náš život a ukázat, že po městě se dá pohybovat i chytře, rychle a pohodlně.

V rámci akcí se mohou Pražané těšit například na jízdy historickými prostředky hromadné dopravy - vlaky, autobusy i tramvajemi - nebo navštívit otevřené Muzeum MHD. Bude připraven také bezplatný pojízdný cykloservis, který bude každý den na dvou stanovištích v Praze. Lidé si budou také moci vychutnat ranní kávu a dozvědět se novinky z pražské železniční dopravy při Snídani na peróně, která se uskuteční na čtyřech pražských nádražích. A pro zájemce z odborné veřejnosti se budou konat konference s tematikou čisté mobility nebo šetrné citylogistiky.

Oslavy Evropského týdne mobility v Praze pomyslně vyvrcholí v sobotu 19. září, kdy se otevřou ulice veřejnosti a zábavě v několika lokalitách města. Do akce se v letošním ročníku zapojily čtyři městské části a uspořádaly pro veřejnost oslavu Dne bez aut spojenou s bohatým kulturním programem. Hlavní město Praha a další městské organizace se letos připojují ke Dni bez aut v Ondříčkově ulici v Praze 3. Spolu s oslavou Dne bez aut navíc můžete navštívit tradiční sousedské slavnosti Zažít město jinak v 85 pražských lokalitách. Další zajímavou aktivitou je pak akce Autodieta aneb Jak na (car)free život?, která se uskuteční v Praze 5. Bude se jednat o diskusi s odborníky i lidmi, kteří již změnili svůj život, a to na téma výhody a nevýhody omezení používání auta. Bližší informace se dozvíte ZDE.

Podklady naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oberfalzer (ODS): Kultura není nadhodnota. Otevřete muzea, galerie a památky!

14:33 Oberfalzer (ODS): Kultura není nadhodnota. Otevřete muzea, galerie a památky!

Po více než roce s pandemií čínského viru víme pozitivně pouze to, že vláda zpackala, co mohla. Chao…