Scheinherr (Praha sobě): Pražská rada rozhodne o vzniku pracovní skupiny k okružní lince metra O

24.02.2022 8:36 | Tisková zpráva

Na koncepční poradě Rady hl. m. Prahy představil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr plán pokračování příprav metra O – páté okružní linky pražského metra. Radní by měli v horizontu příštích dvou týdnů rozhodnout o vytvoření pracovní skupiny. Pokud se tak stane, připraví skupina zadání pro studii proveditelnosti.

Scheinherr (Praha sobě):  Pražská rada rozhodne o vzniku pracovní skupiny k okružní lince metra O
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

Výstupem z pravidelné týdenní koncepční porady Rady hl. m. Prahy a z následných jednání je shoda na dalším postupu příprav metra O. Rada hlavního města tak do dvou týdnů rozhodne o vzniku nové pracovní skupiny. V případě schválení bude jejím úkolem připravit zadání pro studii proveditelnosti.

„Na koncepčním koaličním jednání jsme se shodli, že vyhodnotit přínos metra O pro budoucí rozvoj Prahy má smysl - jakkoliv někteří koaliční partneři mají na věc různé pohledy. Dokud ale nedáme na stůl komplexní studii, nemůžeme finálně rozhodnout. Proto do dvou týdnů na jednání Rady hlavního města Prahy předložíme s náměstkem Petrem Hlaváčkem společný tisk, kterým se zřídí pracovní skupina. Ta bude mít za úkol připravit zadání pro výběr zhotovitele studie proveditelnosti metra O,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

„V první řadě je důležité udělat studii dopravních toků v Praze při zohlednění a zapracování dlouhodobě plánovaného rozvoje města a následný rozvoj optimálního dopravního řešení. Tato studie by se neměla věnovat pouze území hlavního města Prahy, ale brát v potaz i celý metropolitní region a jejich vzájemnou provázanost,“ prohlásil předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva hl. m. Prahy Pavel Richter.

Anketa

Obejdeme se bez ruského plynu?

92%
hlasovalo: 22401 lidí

Samotná pracovní skupina by měla být složena z odborníků na dopravu, územní rozvoj, ze sociologů, sociálních geografů, architektů, ekonomů i ze zástupců městských společností, jako je ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy nebo Institut plánování a rozvoje Prahy. Hlavní město osloví i Správu železnic kvůli koordinaci a propojení s plánovanými vysokorychlostními tratěmi a městským železničním tunelem, který je momentálně prověřován v rámci studie proveditelnosti Železničního uzlu Praha.

Do zadání pro studii proveditelnosti bude důležité promítnout různé pohledy, jako je například kvalita života ve městě, dopravní obslužnost rozvojových území, dostupnost bydlení, další rozvoj města, urbanismus nebo životní prostředí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Skončí podle vás válka na Ukrajině v roce 2023?

Dělá proto vůbec někdo něco - ano,závisí to hlavně na Rusku a Ukrajině, ale co proto dělají ostatní státy? Asi nejde ukrajinu vyzbrojovt do nekonečna, jednou zdroje dojdou a co bude pak? To podne do spárů Ruska? Snaží se tomu někdo zabránit? Já žádné takové snahy nevidím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Zdravé ekosystémy stojí za zhruba polovinou světového HDP

15:09 Ministr Jurečka: Zdravé ekosystémy stojí za zhruba polovinou světového HDP

Přes 16 000 zástupců vlád, vědců nebo neziskových organizací se schází na mezinárodní konferenci Úml…