Schillerová (ANO): Nečas-Kalousek a Fiala-Stanjura jsou jako přes kopírák

19.02.2023 10:54 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k asociálnosti vlády Petra Fialy

Schillerová (ANO): Nečas-Kalousek a Fiala-Stanjura jsou jako přes kopírák
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalá ministryně financí Alena Schillerová

Vážení přátelé, znáte takové ty chytráky na internetu, kteří obírají lidi o stovky a tisícovky? Doufají, že když každého ošidí trochu, můžou to udělat mockrát. Stejnou povahu má ministr financí Zbyněk Stanjura. Ten nikdy nepůjde do konfliktu s velkými výrobci energií ani s obchodními řetězci. Nebude řešit uměle vysoké ceny elektřiny, plynu ani potravin. Na to nemá kuráž ani schopnosti. Ale vzít každému z 2,8 milionu důchodců v této zemi tisícovku měsíčně, na to si troufá. Stejně tak si troufá sáhnout na stavební spoření 3,1 milionu lidí.

Já chápu, že panu Stanjurovi, který bere čtvrt milionu měsíčně, inflace nevadí. V parlamentní restauraci zaplatí za pivní rohlík místo koruny, korunu padesát. Strašně mě ale štve, že mu nedochází, jak funguje inflace v reálném světě mimo pětikoaliční bublinu. Důchodce s příjmem 15 tisíc si o půlku dražší jídlo prostě nekoupí. A čtyřikrát dražším plynem si prostě nezatopí. A za této situace chce pan Stanjura brutálně seškrtit valorizaci důchodů. Chce našim seniorům vzít tu poslední ochranu před katastrofální inflací. Ano, tou inflací, kterou dopustil svou neschopností a nezájmem a z níž mu přiteklo do státní kasy 137 miliard navíc.

Strašně mě vytáčí ještě jiná věc. Že totiž toto všechno ministr Stanjura ví, ale je mu to úplně, ale úplně jedno.

Pamatujete, co jsme říkali už před parlamentními volbami v roce 2021? Varovali jsme, že pětikoalice je asociální. Na začátku tohoto roku jsme varovali, že až bude po prezidentských volbách, utrhne se ze řetězu úplně. A stalo se to.

Už tady zase vládne model Nečas-Kalousek, který si bolestně pamatují všichni. Dnes to je Fiala-Stanjura, a jsou jako přes kopírák. Nulová podpora těch, kteří mají přinášet peníze do státní kasy a terorizování těch, kteří jsou na státních penězích nejvíce závislí. Rodiče, senioři, postižení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Zastavme války a ovládněme se

10:21 Senátorka Kovářová: Zastavme války a ovládněme se

Výzva na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení válek