Seďa (ČSSD): Co by mělo být tématem prezidentských voleb a proč ho nikdo z kandidátů nezvedl

16.01.2023 11:33 | Komentář
autor: PV

Politici ČR by měli hájit zájmy svých občanů. To se týká zejména pezidenta republiky. Ano, exnutivu provádí vláda vzešlá z voleb, ale prezident republiky byl vždy velmi silným politickým hráčem, který může nastolovat témata, důležitá pro naše občany.

Seďa (ČSSD): Co by mělo být tématem prezidentských voleb a proč ho nikdo z kandidátů nezvedl
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Co by mělo být tématem prezidentských voleb a proč toto téma nikdo z kandidátů n

Je demokratické, když poražený poblahopřeje vítězi voleb. A také je jen dobře, když se volební klání vede férově a když to občany – voliče zajímá. O čemž mimo jiné svědčí vysoká volební účast.

A také souhlasím s těmi, kteří kritizují neférovost voleb z pohledu médií. Nicméně jako největší problém vidím předvolební průzkumy, kteří výrazně ovlivňují preference voličů. A bylo by záhodno, aby se tyto průzkumy přestaly zveřejňovat minimálně měsíc před samotnými volbami.

Hodně mě překvapilo,že žádný z prezidentských kandidátů, nezvedl témata, která jsou primárně důležitá pro občany České republiky. To, že dva kandidáti se ostře vymezili proti vládě, bylo sice logické, ale po pravdě řečeno, tato kritika mohla směřovat i proti vládám minulým. Jediná žena v prezidentském klání vsadila na liberalismus a ochranu lidských práv, což ji po televizních debatách stálo minimálně desetiprocentní podporu veřejnosti. Vždyť to byla ona, která v minulosti hovořila o spravedlivých daních a o rozdílech v regionech O čemž vlastně následně přestala hovořit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…