Seďa (ČSSD): Do politiky raději více seniorů než podnikatelů

11.09.2017 14:45

Senioři představují významnou skupinu obyvatel, která by měla hájit své zájmy. A podle mého názoru je lepší, když půjdou do politiky senioři než podnikatelé, kteří hájí pouze svůj vlastní zájem.

Seďa (ČSSD): Do politiky raději více seniorů než podnikatelů
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

 Nedávno jsem četl průzkum, který dokazoval, že se politiky účastní málo seniorů. To, že zastoupení seniorů neodpovídá jejich síle v populaci je zřejmé. Například v obcích je to pouze 5,8% zastupitelů a v krajích dokonce 5,5%. To ovšem neznamená, že neexistují politické strany, které oprávněné zájmy seniorů nehájí. Vždyť to byla sociální demokracie, která se od svého vzniku snaží, aby měli naši senioři důstojný život. Také ČSSD dává na své kandidátky seniory, protože kluby seniorů jsou nedílnou součástí této politické strany.

Přesto musím s názorem seniorů o větší zastoupení v politice souhlasit. Když mohou v poslední době do politiky vstupovat bohatí podnikatelé, a ti rozhodně zájmy zaměstnanců či seniorů nehájí, proč by neměli mít senioři své zastoupení také. Proto do politiky raději více seniorů než podnikatelů. A to nejen proto, že k nim má ČSSD blíže. Ale zejména proto, že sociální demokraté mají na svět i na společnost docela jiný pohled než vlastníci miliard. Namísto sobeckosti a honby za ziskem je třeba spravovat stát tak, aby to byla dobrá země pro život pro většinu jejích obyvatel. A ne pouze pro vyvolené a jejich rodinné příslušníky.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura: Potřebuji před komunálními volbami nabrat energii

4:33 Okamura: Potřebuji před komunálními volbami nabrat energii

Komentář na facebookovém profilu