Seďa (ČSSD): Sociální demokraté podporují růst ekonomiky a snižování schodku veřejných financí

13. 8. 2017 17:17

Přes všechny problémy, které se snažíme řešit, lze říci, že Česká republika je na tom velmi dobře. Nejen z pohledu zajištění bezpečnosti či z pohledu nejnižší nezaměstnanosti. Také hospodářství má solidní růst a bylo by třeba v tomto úsilí pokračovat.

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté podporují růst ekonomiky a snižování schodku veřejných financí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Vláda pod vedením ČSSD již dvakrát vytáhla naši zemi z recese, kterou tu zanechaly pravicové vlády. Zvýšily se investice do infrastruktury, zlepšilo se čerpání fondů EU, podpořila se spotřeba domácností, přilákaly se zahraniční investice a podpořil se export našeho průmyslu a zemědělství. Růstový trend je pozitivním signálem pro zajištění dostupných a kvalitních veřejných služeb. A není pravdou, že se zhoršily podmínky pro podnikání. V prvním pololetí přibylo 7865 živností a celkem jejích 2 107 137.

Sobotkova vláda snížila schodek veřejných financí a to díky správnému nastavení hospodářské politiky. Zároveň se snížil podíl státního dluhu na HDP, a to z 44,9% z roku 2013 na 37,2% v roce 2016. ČR tak patří mezi nejméně zadlužené státy v Evropské unii.

Sociální demokraté chtějí pokračovat v této úspěšné hospodářské politice, která je zárukou zvyšování životní úrovně našich občanů. Je nejvyšší čas se přiblížit úrovni západních zemí.

Proto chce sociální demokracie prosadit dlouhodobou hospodářskou strategii ČR, která bude reagovat na nejnovější vývoj, včetně podpory výzkumu a vývoje se zaměřením na malé a střední podniky. Prosadíme změnu systému investičních pobídek a podpůrných programů, zaměřených na rozvoj technologií s vyšší přidanou hodnotou. Vytvoříme průmyslově – výzkumný institut podle německého vzoru. Zvýšíme podporu českým podnikům při exportu investičních celků, při vývoji, testování a provozu Agendy 4.0.

Nedovolíme snižovat cenu práce, zajistíme energetickou stabilitu a dostupnou cenu energií. Podpoříme další rozvoj české jaderné energetiky výstavbou nového bloku v JE Dukovany. Posílíme Českou obchodní inspekci ke zlepšení kvality potravin a zboží a k ochraně českých spotřebitelů na evropském trhu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: Chrudimáci - koalice TOP 09 a Svobodných

22:56 TOP 09: Chrudimáci - koalice TOP 09 a Svobodných

Transparentní radnice, zodpovědné hospodaření a oživení života v Chrudimi. To jsou první priority no…