Seďa (ČSSD): Těžbu štěrkopísku z důvodu ochrany podzemních vod nelze povolit

02.09.2017 21:50 | Zprávy
autor: PV

Voda je něco, bez čeho nemůže život na naší planetě existovat. Proto je důležité chránit podzemní zdoje pitné vody. Ať to stojí, co to stojí.

Seďa (ČSSD): Těžbu štěrkopísku z důvodu ochrany podzemních vod nelze povolit
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Před týdnem zveřejnil nejmenovaný týdeník inzerci společnosti České štěrkopísky s.r.o. Ta se snažila ovlivnit veřejné mínění, které je proti těžbě štěrkopísků v Moravském Písku a v katastru města Uherský Ostroh. A já musím předem říci, že úsilí 58 obcí z Jihomoravského a Zlínského kraje podporuji, protože voda je to nejcennější, co je třeba chránit.

Ano, mohu souhlasit, že věcná diskuse je potřebná či že nadměrné nadužívání hnojiv a pesticidů škodí nejen půdě, ale zejména podzemním vodám. Nicméně nerozumím tomu, proč je třeba opakovat chyby z minulosti a podporovat nezodpovědné nakládání s našimi zdroji.

Nejen jako politik, ale i jako občan podporuji iniciativu obcí regionu, petentů, občanských iniciativ, řady státních orgánů a zejména občanů, kteří jasně vystoupili proti rozhodnutí o přidělení EIA Ministerstvem životního prostředí. Toho ministerstva, které vydává desítky milionů na „dešťovku“, ale již není ochotno či schopno bránit zdroje pitné vody. A kromě obav ze znečištění a znehodnocení zdrojů pitné vody existuje oprávněná obava ze zvýšení dopravní zátěže z pohybu nákladních aut a ze zhoršení životního prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.