Seďa (SOCDEM): Ministryně Černochová s námi nehraje fér

01.09.2023 21:03 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupným informacím o nákupu stíhaček F-35

Seďa (SOCDEM): Ministryně Černochová s námi nehraje fér
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Je zřejmé, že s námi Ministerstvo obrany a paní ministryně nehraje fér. Proztím jsou veřejně známé informace o pořizovací ceně. Nicméně není jasné, co všechno obsahuje. Ministerstvo by mělo odtajnit před veřejností kompletní náklady, to jest na výzbroj, na servis a na celý životní cyklus letounu. Dále provozní náklady na jednu letovou hodinu, cenu munice a raket. Dále náklady potřebné na infrastrukturu a náklady na propojení se systémy AČR. Tohle vše odhaduji mezi 300 až 400 miliardami korun.

Je třeba také zdůraznit, že první dodávky F-35 budou po roce 2030 a do té doby budeme muset pronajímat současné Gripeny. A to zřejmě za cenu daleko vyšší než dnes. Osobně bych preferoval švédské letouny, protože ty jsou vyzkoušené, osvědčené a v porovnání s F-35 daleko méně nákladné, a především méně poruchové. Při rozhodování o nákupu F-35, tak jako o nákupu amerických vrtulníků rozhodovala ideologie, a nikoliv věcnost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …